Bakan Koca, New York Times'ın "Türkiye ölümleri gizliyor" iddialarına ne dedi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ABD merkezli New York Times'ın "Türkiye ölümleri gizliyor" iddiasına, "Söz konusu haber, Türkiye karşıtlığı üzerine kurulmuş bir haber. Normalde memleketlerine defnedilenler, salgın nedeniyle İstanbul'da defnedildi. Bu nedenle kalabalıklar oluştu" şeklinde yanıt verdi.

Gündem 22.04.2020, 20:54
Bakan Koca, New York Times'ın "Türkiye ölümleri gizliyor" iddialarına ne dedi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, New York Times gazetesinin İstanbul'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin resmi açıklamalardaki rakamlardan fazla olduğu iddialarıyla ilgili bir soru üzerine açıklama yaptı.

İddiaları reddetti
Amerikan gazetesi New York Times (NYT), Türkiye'nin koronavirüs salgınında gerçek ölü sayılarını gizliyor olabileceğini iddia etmişti. Gazete, İstanbul'da 9 Mart-12 Nisan tarihlerinde son iki yılın ortalamasına kıyasla 2 bin 100 daha fazla ölüm yaşandığını belirterek, bu durumun salgındaki ölü sayısının daha yüksek olduğu anlamına gelebileceğini öne sürmüştü. Bu haberle ilgili bir soru üzerine açıklama yapan Koca, iddiaları reddetti.

Yorumlar (1)
Deniz Kahraman 1 yıl önce
Koskoca bakan milyonlarin gozunun icine baka baka yalan soyler mi? New York Times 9 mart - 12 nisan tarihi arasindaki olum sayilarinin gecen iki yilin ortalamasindan cok daha yuksek oldugunu soyluyor, ssyin bakan ise 1 ocak 20 nisan arasindaki olum sayilarini acikliyor. Cambazligin da bir siniri var sayin bakan. Siz milleti keriz mi saniyorsunuz?
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?