Bakan Koca: Sıkı tedbirlerle salgının hızını kestik

Koronavirüs (corona virüs) salgını ile ilgili son verileri paylaşan Sağlık Bakanı Koca "Son birkaç haftadır ülke çapında alınan tedbirlerin sıkı denetimi ve hızlı müdahalelerimiz sayesinde salgının hızını kestik" dedi.

Gündem 09.10.2020, 12:50 Gazete Damga
Bakan Koca: Sıkı tedbirlerle salgının hızını kestik

Koronavirüs salgını ile ilgili son verileri paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Son birkaç haftadır ülke çapında alınan tedbirlerin sıkı denetimi ve hızlı müdahalelerimiz sayesinde salgının hızını kestik" dedi.

Adana Valiliği'nde kameraların karşısına geçen Koca şunları kaydetti: "Her fırsatta altını çiziyorum, temaslıları ne kadar erken tecrit edebilirsek salgının kontrolünde o kadar başarılı oluruz. Türkiye, dünyada filyasyonu, yani temaslı takibini en iyi yapan ülkelerden biri.

Buradan tüm vatandaşlarımıza bir kez daha hatırlatmak istiyorum. İhmal edilen tedbirler hepimize acılar yaşatıyor. Temizlik, maske ve mesafeden verilen her taviz, yeni hastalar olarak dönüyor. Bu anlamda Adana başta olmak üzere bölgedeki tüm hemşehrilerimi bir kez daha tedbirlere sıkı sıkı sarılmaya davet ediyorum."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?