Bakan Murat Kurum: 'Bodrum'da 2 işletmeye 575 bin 263 TL ceza uyguladık'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından, Bodrum'daki 2 işletmeye plaj düzenleme çalışmalarında mermer ve kuvars tozu kullandıkları sebebiyle 575 bin 263 TL ceza uygulandığını açıkladı.

Gündem 02.04.2021, 16:01
Bakan Murat Kurum: 'Bodrum'da 2 işletmeye 575 bin 263 TL ceza uyguladık'

Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Kurum, şunları söyledi:

"Muğla Bodrum’da bazı otel ve tatil köylerinin plaj düzenleme çalışmalarında mermer ve kuvars tozu kullandıklarına yönelik şikâyetler üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekiplerimizce bölgede inceleme başlattık."

"Havadan ve karadan gerçekleştirdiğimiz denetim çalışmalarımızda kısa süre içerisinde 37 tesisi denetleyerek kum numuneleri aldık ve çevre kirliliğine neden olduğunu tespit ettiğimiz 2 işletmeye 575 bin 263 TL ceza uyguladık. Denetimlerimize aralıksız devam ediyoruz."

"Ekiplerimizin kontrolörlüğünde, kirliliğe neden olan işletmeler temizlik çalışmalarını başlattılar. Sahillerimiz tamamen eski haline dönene dek çalışmalarını sürdürecekler."

"Cennet vatanımızın güzel koylarının kirletilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Çevresel denetimlerimizin yanı sıra kaçak yapılaşmayla mücadelemizi de kesintisiz sürdürmeye, doğa harikası koylarımızı en güzel haliyle geleceğe taşımak için çalışmaya devam edeceğiz."

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?