BBP'li Yardımcıoğlu'dan Montrö bildirisi yayınlayan 104 emekli amirale: 'Sizin arkanızda kimler var arkadaş?'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Yardımcıoğlu, Montrö bildirisi yayınlayan 104 emekli amirale tepki gösterdi. Yardımcıoğlu, 'Askerler gelenekleri itibarıyla emir almaya alışkındırlar ve kendilerine verilen emri yerine getirirler, size bu açıklamayı yapmak üzere kim emir verdi?' ifadelerini kullandı.

Gündem 05.04.2021, 10:21 07.04.2021, 14:42
BBP'li Yardımcıoğlu'dan Montrö bildirisi yayınlayan 104 emekli amirale: 'Sizin arkanızda kimler var arkadaş?'

Yazılı bir açıklama yayınlayan BBP Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Yardımcıoğlu, Montrö bildirisini yayınlayan emekli amirallere tepki gösterdi. "Aslında bunlara cevap vermeye değmez. Muhatapları savcı ve psikiyatristlerdir ama emekliliklerinde bile rahat duramıyor olmaları nasıl bir şeyle karşı karşıya olduğumuzu göstermesi açısından çok önemlidir" diyen Yardımcıoğlu, "Askeri liseye başladıkları günden şu ana kadar maişet temin etme derdi olmamış bu insan topluluğunun Türk Milletine ve Türk Devletine kafa tutmalarını esefle karşılıyorum." ifadelerini kullandı.


'Size kim emir verdi?'

Açıklamasına, "Askeri liseye başladıkları günden bugüne kadar Türk Milletinin ve Türk Devletinin sırtından her türlü ihtiyaçları karşılanmış olan bu güruhun hala Türk Milletinin ve Türk Devletinin üzerinde yük olmaya devam etmeleri bir yana, hala bu ülkeye zarar verme emelleri olan insanların tetikçiliğini yapıyor olmalarını hayretle karşılıyorum" diyerek devam eden Yardımcıoğlu, "Sizin arkanızda kimler var arkadaş? Bana bir söyleyin bakalım. Askerler gelenekleri itibarıyla emir almaya alışkındırlar ve kendilerine verilen emri yerine getirirler, size bu açıklamayı yapmak üzere kim emir verdi? Aziz Türk milletine bunu açıklamak zorundasınız" diyerek amirallere tepkisini belirtti.

'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir'


Yardımcığlu açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bizler de bizi yöneten ve yönetmeye talip olan siyaset kurumu aktörlerini beğenir ya da eleştirebiliriz. Vesayet artığı zihniyet ile hareket edenleri en güçlü şekilde kınıyorum. Bu millet demokrasimiz için büyük bedeller ödemiştir ve size bir daha fırsat vermez. Ancak; demokrasiye kepli- postallı ayar vermek isteyenlere, bu millet en son 15 Temmuz gecesi gereken ayarı vermişti. Gerekmesi durumunda bunu tekrar yapacaktır da.

Kahraman Türk Milletinin, bedelini göze aldığı hiçbir mücadeleyi kaybetmedi. Çünkü korkmanın yenilmek olduğunu biliyoruz. Namlusunu milletine çevirmiş tanka asla selam durmayız, kalemini milletine çevirenin de kalemini kırarız. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Devletin ve milletin imkanlarıyla bir yere gelip şerefli Türk Ordusunun rütbelerini kendi adlarının önüne koyarak şereflenmeye çalışan istismarcılar, kendinize gelin. Hiç kimse devletin verdiği rütbeyi kullanarak devlete ve millete kabadayılık yapamaz. Bunu o küçük kafalarınıza sokun."

DHA

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?