Bir dönem sona mı eriyor! CHP Genel Başkanı Adayı Ümit Kocasakal

Ümit Kocasakal'ın yarın düzenleyeceği basın toplantısında CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklaması kesinleşti. Kocasakal cehpesinden gelen davet mektubunda " "Prof. Dr. Ümit Kocasakal gündem değerlendirmesi yapacak ve CHP Genel Başkanlığı’na genel başkan adaylığını açıklayacak" denildi. Dün tarihi belli olan basın toplantısı için Kocasakal'ın gündem değerlendirmesi yapacağı bildirilmiş adaylığını açıklayacağı iddiası da ortaya atılmıştı.

Gündem 16.01.2018, 09:26 Burak ZİHNİ
Bir dönem sona mı eriyor! CHP Genel Başkanı Adayı Ümit Kocasakal

CHP'nin 3-4 Şubat günü yapılacak 36. Olağan kurultayında Genel Başkanlık için İstanbul Barosu eski Başkanı Prof. Ümit Kocasakal’ın adı geçiyordu. Kocasakal’ın Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısında, Genel Başkan adayı olarak çıkması kesinleşti.

Yarın İstanbul’da basın toplayıntısı düzenleyecke olan Kocasakal’ın en az 125 delegenin imzası ile aday gösterilmesi gerekiyor. Kocasakal adına gelen basın davetinde “Prof. Dr. Ümit Kocasakal gündem değerlendirmesi yapacak ve CHP Genel Başkanlığı'na Genel Başkan Adaylığını açıklayacak” denildi.

CHP'de Genel Başkan adayı olabilmek için toplam delegenin yüzde 10'unun imzası gerekiyor. Ümit Kocasakal'ın 125 civarında olan bu imzayı toplayabileceği ve parti içinde belli bir destek görebileceği vurgulanıyor. Ancak Kocasakal’ın Kılıçdaroğlu karşısında ipi göğüslemesinin ise zor olduğu da belirtiliyor.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?