Bizler 3 maymunu oynamayacağız

Osmanlı Motorcular Kulübü ve İki Teker Kardeşliği Motorcular Kulübü'nün organizesiyle toplanan motosikletçiler, Çin'in Doğu Türkistanlılar üzerindeki politikalarını protesto etti. Kulübün basın sözcüsü Hacı İsmail Akgüre, “Biz burada 3 maymunu oynamayacağız. Her fırsatta sizlerin haklı davasını dile getireceğiz” dedi

Gündem 15.01.2019, 07:48
Bizler 3 maymunu oynamayacağız

Osmanlı Motorcular Kulübü ve İki Teker Kardeşliği Motorcular Kulübü'nün organizesinde farklı motosiklet kulüplerinden yüzlerce motosikletçi ve çeşitli Doğu Türkistan derneklerinden üyeler, bugün saat 15.40 sıralarında Saraçhane Parkı'nda toplandı. Doğu Türkistan bayraklarının açıldığı protesto gösterisinde, sela ve Kur'an-ı Kerim okunup tekbir getirildi. Doğu Türkistan Dernekleri adına Yusuf Yusufoğlu basın açıklaması yaptı. Ardından motosikletçiler adına Osmanlı Motorcular Kulübü basın sözcüsü Hacı İsmail Akgüre açıklamalarda bulundu.

Her fırsatta dile getireceğiz
Doğu Türkistan'da yaşayanlara seslenen Hacı İsmail Akgüre, "Biz burada 3 maymunu oynamayacağız. Her fırsatta sizlerin haklı davasını dile getireceğiz. Canımız ve kanımız pahasına bu davanın savunucusu olacağız" dedi. "Müminler bir vücut gibidir" diyen Akgüre, "Müninler birbirinden mesuldürler" açıklamasını yaptı.


Dua okuyup ayrıldılar
Daha sonra yüzlerce motosikletçi konvoy oluşturarak Tarabya'daki Çin Başkonsolosluğu'na gitti. Ancak protestocular konsolosluğun bulunduğu sokağa önlem alan polisler tarafından alınmadı. Sahil Caddesi'nde toplanan grubun, basın açıklaması yapmalarına da izin verilmedi. Grup, dua okuyup tekbir getirdikten sonra ayrıldı.
DHA

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138