Boğaziçi olaylarında polis aracına taş atan 5 şüpheli gözaltında

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara destek vermek için Kadıköy'deki eylemlere müdahale etmek isteyen polislerin araçlarına taş atan 5 şüpheli gözaltına alındı. Diğer 3 kişi için de yakalanması için çalışma başlatıldı.

Gündem 04.02.2021, 09:01 04.02.2021, 09:33 Burak ZİHNİ
Boğaziçi olaylarında polis aracına taş atan 5 şüpheli gözaltında

İstanbul Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs girişinde 01Şubat 2021 Pazartesi günü yapılan yasa dışı gösterilerde güvenlik güçlerine mukavemet eden bazı şahısların gözaltına alınmasını protesto etmek amacıyla 02 Şubat 2021 Salı günü Kadıköy Rıhtım Meydanı'nda toplanan ve yasa dışı eylem yapan şahıslardan; Emniyet mensuplarının kullandığı araçları taşlayan, güvenlik güçlerine görev yapılmasını engellemek için saldırılarda bulunan, çöp konteynırlarını devirip yakan ve çevreye zarar veren  (8) şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik bugün İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce gerçekleştirilen çalışmalarda; 

Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda (Y.A.K.), (N.E.), (M.C.D.), (Ö.Ş.), (A.K.) isimli (5) şüpheli şahıs yakalanmıştır. (3) şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?