Bülent Arınç'ın istifasına siyasilerden peş peşe yorumlar geldi

Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etmesinin ardından Melih Gökçek'ten tek cümlelik yorum geldi. İşte siyasilerin dikkat çeken mesajları...

Gündem 24.11.2020, 18:32
Bülent Arınç'ın istifasına siyasilerden peş peşe yorumlar geldi

Melih Gökçek, Demirtaş ve Kavala ile ilgili çıkışından sonra Arınç'a sert sözlerle yüklenmiş "Cumhurbaşkanımın ve AK Partimizin fikri bu değil. Sen ne biçim AK Partilisin" ifadelerini kullanmıştı.


MELİH GÖKÇEK: YETMEZ...

Bülent Arınç istifasıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Gökçek, "Bülent Arınç sadece Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etmiş. Bence yetmez" sözlerine yer verdi.


BÜLENT TURAN: EN BÜYÜK HİZMETİN İSTİFA HALİNE GELMESİ NE BÜYÜK ACI

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Bülent Arınç'ın istifasıyla ilgili değerlendirme yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklama ayapan Turan, ''Siyasi görevlerimizi bir gün devredeceğiz. Geride bırakacağımız hoş bir sada en büyük hayalimiz. Yaptığımız hizmetler kadar, davaya zarar veren, milletin vicdanını yaralayan, değerlerimize aykırı söylemler de akıllarda kalacak. "En büyük hizmetin istifa" haline gelmesi çok acı!'' ifadelerini kullandı.


ŞAMİL TAYYAR: NASIL İSTİYORSA ÖYLE KONUŞSUN

Sosyal medya hesabından istifayı değerlendiren AK Parti eski milletvekili Şamil Tayyar, ''Arınç’ın ürettiği polemiği etkinleştiren temel faktör, Cumhurbaşkanımızın yanındaki pozisyondu. Daha da ötesi, ifadelerinin Cumhurbaşkanımızla ilişkilendirilmesiydi. Rahatsızlığın önemli nedeni de budur. YİK üyeliğinden istifası isabetlidir, şimdi nasıl istiyorsa öyle konuşsun!'' ifadelerini kullandı.

ÜMİT ÖZDAĞ: DARISI HDP İLE ÖZERKLİK ANAYASASI HAZIRLAYANLARIN BAŞINA

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, ''Bülent Arınç istifa etmiş. Sevindim doğrusu. Darısı HDP ile özerklik anayasası hazırlayanların başına...'' açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?