Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na; "Çatlak, Kılıçdaroğlu'nun kendi ittifakındadır"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki göstererek şunları söyledi; "Kendisine biçtiği yegane misyonun, Cumhur İttifakı içerisinde çatlak aramak olduğunu görüyoruz. Oysa çatlak, Kılıçdaroğlu'nun kendi ittifakındadır."

Gündem 16.03.2021, 16:19
Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na; "Çatlak, Kılıçdaroğlu'nun kendi ittifakındadır"

Çelik, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Milletin yararına herhangi bir siyaset üretme kabiliyetine sahip olmayan" Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını ibretle takip ettiklerini belirtti.

"Kendisine biçtiği yegane misyonun, Cumhur İttifakı içerisinde çatlak aramak olduğunu görüyoruz. Oysa çatlak, Kılıçdaroğlu'nun kendi ittifakındadır" yorumunu yapan Çelik "Kılıçdaroğlu'nun sahiplendiği ittifakın 'siyasi tutkalı' yok. Bu yüzden kendi çatlaklarını kapatmak için Cumhur İttifakı'na saldırıyor. Cumhur İttifakı dimdik yol yürümeye devam ediyor. Kılıçdaroğlu ve bileşenlerine verdiğimiz en net cevap, dimdik yol yürümeye devam etmektir" ifadelerini kullandı. 

"TEHDİT EDENLERE NİYE SES ÇIKARMIYOR"

Cumhur İttifakı'nın kendini çok net ifade eden, ilkelerinin açık ve ortaya çıkışının milletin iradesine dayanan bir ittifak olduğunu belirten Çelik, şunları kaydetti:

"Kılıçdaroğlu, sahiplendiği ittifakın neye dayandığını ve nasıl yürüdüğünü kamuoyuna açıklamaya gayret etmelidir. Çatlaklar ve sisli söylemler kendilerindedir. Kılıçdaroğlu, kendi ittifakı içerisinde Türkiye'nin bütünlüğünü hedef alanlara karşı niye susuyor? Cumhuriyetimizi ve demokrasimizin değerlerini tehdit edenlere niye ses çıkarmıyor.

"ATATÜRK'E SAYGISIZ EDENLERE TEK KELİME ETMİYOR?"

Atatürk'e saygısızlık edenlere neden tek kelime etmiyor? Cumhur İttifakı, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu tehditler karşısında ilkeli bir mücadeleyi omuz omuza yürüten en güçlü harekettir. Bu mücadelede dış rakiplerimizden çok içerde muhalefet siyaseti yerine husumet siyaseti peşinde koşanlara vakit ayırmak zorunda kalıyoruz maalesef. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kendi partisi ve ittifakı hakkında hiçbir siyasi iddiası olmadığını yine gördük.

"HER TÜRLÜ SİYASİ İDDİAYI TERK ETMİŞ"

Kılıçdaroğlu her türlü siyasi iddiayı terk etmiş, tek vazifesi Cumhur ittifakı'nı zayıflatmak olan bir misyon peşinde koşuyor. Bunun için Türkiye’nin bütünlüğünü hedef alan yol arkadaşları karşısında susuyor. Atatürk'e saygısızlık eden unsurlarını görmezden geliyor. Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit edenlere tek kelime etmiyor. Kılıçdaroğlu'na bu misyonu hayata geçirme konusunda başarısız olacağını garanti ediyoruz. Yolumuzu yürümeye artan bir kararlılıkla devam ediyoruz."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?