Cemil Tugay'dan AKP, İYİ Parti, MHP ve DEM'e ziyaret: 'Devamlı iletişimde olacağız'

Cemil Tugay'dan AKP, İYİ Parti, MHP ve DEM'e ziyaret: 'Devamlı iletişimde olacağız'
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, AK Parti, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) il başkanlıklarını ziyaret etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, farklı siyasi partileri ziyaret ederek kent yönetiminde iş birliği mesajı verdi. Sırasıyla AK Parti, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) il başkanlıklarını ziyaret eden Tugay, "5 sene içerisinde şehrimize hizmet etmek için beraber çalışacağız. Sizlerin de katkısının olacağına inanıyorum. Birbirimize görüşlerimizi aktardığımız, yapıcı bir tavırla şehrimize hizmet etmek için neler yapabileceğimizi konuşacağımız bir süreç olsun istiyoruz" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı'yı makamında ziyaret etti. Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmenin ardından bir açıklama yapan Saygılı, ziyaret nedeniyle onur duyduklarını ifade ederek, "Samimi ve içten bir görüşme oldu. Bu görüşmenin temel esas ve usulleri şehrimizin kalkınması, problemlerin net ifade edilip nasıl çözümler getirilebileceği konusunda karşılıklı iş birliğinin geliştirilmesi esaslıydı. İyi niyetle yaklaşılan her konuda AK Parti olarak her zaman yanlarında olacağımızı ifade ettik. Beraber çalışma ve şehrimize fayda getirme noktasında gerek bakanlıklar gerek vekillerimizle beraber ve genel başkan yardımcımız Hamza Dağ Bey'le beraber her türlü çalışma için elimizi değil gövdemizi koyacağımızı ifade etmiş olduk" dedi.

'HERKESE EŞİT HİZMET'

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu da İzmir'de iletişimi üst seviyede tutarak İzmirliler için birlikte hizmet etmeye devam edeceklerini dile getirdi. Bugüne kadar tüm Türkiye'ye siyasi nezaketi ve iyi iletişimi İzmir'den yaymaya çalıştıklarını belirten Aslanoğlu, "Büyükşehir belediye başkanımız, CHP, AK Parti ve diğer partiler ayrım gözetmeden, İzmir'deki tüm partililerin büyükşehir belediye başkanıdır ve kime oy verirse versin herkese eşit hizmet verecektir. Kentin problemlerini birlikte tartışıp değerlendirip, çözmeye çalışacağız. Bizler de il başkanları olarak bu sürece elimizden gelen katkıyı koymaya çalışacağız" diye konuştu.

'ÇOKÇA SORUN VAR, UZLAŞI GEREKİYOR'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay da konuşmasında AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı farklı nedenlerle ziyaret ettiklerini belirtip, "Yerel seçimde, özellikle AK Parti'nin etik sınırlar içinde gösterdiği siyasi tavır bizim açımızdan teşekkürü hak eden bir durumdu. O nedenle teşekkür etmek istedik. Şehrimizin çözüm bekleyen çokça sorunu var. Bunlar sadece seçimi kazanmış olan belediye başkanının yakın çalıştığı insanlarla değil şehrin tüm ilgili kişi ve kurumlarıyla beraber onların katılımıyla çözülmesi gereken sorunlardır. Pek çoğunda uzlaşı gerekiyor" dedi.

'İZMİR DAHA GÜZEL GÜNLER GÖRECEK'

İzmir'i yönetirken merkezi hükümetin de sürecin içinde yer almasını istediklerini kaydeden Tugay şöyle devam etti:

"Merkezi hükümeti yöneten irade AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın da mutlaka bu sürecin içinde olması gerekir. Herkesin katılımıyla, şehrimizdeki 100 binlerce insanın siyasi iradelerini temsil eden siyasi partilerimizin il yönetimlerinin katılımıyla bu süreci sağlıklı şekilde götürmeliyiz. Bundan sonra zaman zaman görüştüğümüz, birbirimize fikirlerimizi aktardığımız, yardım istediğimiz nihayetinde İzmir'imizin sorunlarını, Türkiye'mizin sorunlarını beraber çözmek için çalıştığımız bir dönem olacak. Birbirini incitmeyen, birbirinin birikiminden yararlanan insanlar olacağız. Bu ziyaret bunun başlangıcı olacak. Zannediyorum İzmir daha güzel günler görecek. Şimdiden yeni dönem hepimize hayırlı olsun."

'İYİ PARTİ OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENLERİ YAPACAĞIZ'

Tugay ve beraberindekiler AK Parti İl Başkanlığı'nın ardından ikinci ziyaretini İYİ Parti İl Başkanlığı'na yaptı. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Ülkü Doğan tarafından karşılanan Tugay burada yaptığı konuşmada, önümüzdeki 5 yıllık dönemde iş birliği için destek mesajı verdi. Tugay, "İYİ Parti'yi ziyaret etmekten memnunuz. Ziyaret nedenlerimizden biri, geçirdiğimiz seçim sürecinde insanların birbirlerinin kişilik haklarına saldırmadığı, birbirini incitmeye çalışmadığı ve etik sınırlar içerisinde geçirdiğimiz bir seçim oldu. Önümüzde yeni bir dönem var. 5 sene içerisinde şehrimize hizmet etmek için beraber çalışacağız. Sizlerin de katkısının olacağına inanıyorum. Birbirimize görüşlerimizi aktardığımız, yapıcı bir tavırla şehrimize hizmet etmek için neler yapabileceğimizi konuşacağımız bir süreç olsun istiyoruz" dedi.

Ülkü Doğan ise "Öncelikle İzmirli olarak sonra da İYİ Parti ailesi olarak sizlere kolaylıklar diliyorum. Asıl olan kentimizin daha yalanabilir ve müreffeh bir kent olması. Bu süreçte üzerimize düşenleri yapacağız. Olumlu olanları alkışlayacağız, olumsuz olanları eleştireceğiz. İYİ Parti ailesi olarak yanınızdayız" diye konuştu.

'OLUMLU HAVA KENTİMİZE OLUMLU SONUÇLAR GETİRECEK'

Tugay ve beraberindekilerin bir sonraki ziyareti ise MHP İzmir İl Başkanlığı'na oldu. MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin tarafından karşılanan Tugay ve Aslanoğlu, basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmenin ardından basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Tugay, "Önümüzdeki dönemde yeni başladığımız yerel yönetim döneminde onların da katkılarını alarak iş birliği içerisinde kentimizin sorunlarını çözme yolunda uzlaşma, görüş alışverişi arayışları içerisinde sürdürme dileğimizi ilettim. Onlar da çok olumlu karşıladılar. Bundan sonraki dönemde İzmir'i temsilen tüm siyasi partilerimizle kenti yönetmek istiyoruz. Tüm İzmir'e eşit hizmet verme hususunda kararlıyız. Umuyoruz ki bu güzel iş birlikleri ve olumlu hava kentimize de olumlu sonuçlar getirecek. Zaman zaman bir araya gelerek zaman zaman kentimizin sorunları hakkında ortak değerlendirmeler yaparak çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

'DEVAMLI İLETİŞİM HALİNDE OLACAĞIZ'

Tugay ve Aslanoğlu son olarak DEM Parti İzmir eş başkanları Mehmet Kuruş ve Zehra Vezan Karabulut ile bir araya geldi. Parti binasında yapılan görüşmenin ardından bir açıklama yapan Kuruş, "Bu ziyareti siyasal ilişkilerin, kent yönetim ve ilişkilerin normalleşmesi için bir çağrı olarak kabul ediyoruz" diye konuştu. Tugay ise "Kendilerinin çevre, ekoloji, kadın hakları ile ilgili hassasiyetlerini duydum. Her birisi bizim için de çok değerli konu başlıklarıdır. Bu konular ile ilgili devamlı iletişim içinde olacağız. Bu dönem bütün partilerin, sivil toplum kuruluşlarının katkılarını alarak, halkın duyarlılığını bütün boyutlarıyla gözeterek sürdürdüğümüz bir yerel yönetim dönemi olacak" diye konuştu.

İlgili Haberler

Kaynak:DHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.