CHP'den 40 istifa: Memleket Hareketi'ne katıldılar

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP'den 40 kişinin istifa ettiğini açıkladı. İstifa eden 40 kişinin Muharrem İnce'nin başlattığı Memleket Hareketi'ne katıldığı belirtildi.

Gündem 22.03.2021, 09:25
CHP'den 40 istifa: Memleket Hareketi'ne katıldılar

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu da partiden 40 kişinin istifa ettiğini açıkladı.

İstifa eden bir grup vatandaş, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda basın açıklaması düzenleyerek istifalarını duyurdu. Açıklamada konuşan Numan Bozca, 'aydınlık bir Türkiye amacıyla yola çıktıklarını ve CHP'den ayrıldıklarını' söyledi.

'Tek dertleri kendi koltukları'

Bozca, açıklamasında istifa kararlarına gerekçe olarak, 'iktidardan memnun olup tek dertlerinin kendi koltuğu olunmasını' gösterdi. Bozca, "Bugün burada 200'den fazla genç arkadaşım ile adıyla doğduğumuz içinde büyüdüğümüz partimizden, sayısız seçim kaybetmesine rağmen koltuğundan başka bir derdi olmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan dolayı, saydığım ve daha başka nice sebepten dolayı istifa ediyoruz. Biz Atatürk devrimlerine inanmış, memleketi için alın teri dökmüş işçi, çiftçi, emekçi ile el ele yürüyerek iktidar olmak için bu harekete başlıyoruz" dedi.

Ardından grup, birlikte Andımız'ı okuyup dağıldı.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?