CHP'den kabineye ilk tepki: Lale devri!

Dün açıklanan yeni kabine listesi hakkında CHP'den ilk tepki geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay TBMM'deki toplantısında sert eleştirilerde bulunarak kadroların tasfiye edildiğini dile getirdi.

Gündem 10.07.2018, 14:31
CHP'den kabineye ilk tepki: Lale devri!

Yeni bir döneme giren Türkiye'de dün açıklanan kabine listesine ana muhalefet partisinden ilk tepki bugün geldi. CHP Grup Başkanvekili Engiin Altay AK Parti ve kadrolarının, bunca emek veren, iyi yetişmiş, çok tecrübeli siyasi kadrolarının yürütmeden tasfiye edildiğini savunarak dile getirdi.

Sorumluluk ya da sorumsuzluk değerlendirilecek

Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Çorlu'da yaşanan tren kazası nedeniyle yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi. Bunun bir kaza mı yoksa kusur, ihmal, suistimaldan kaynaklı, göz göre göre gelen bir facia olup olmadığını ayrıntılı şekilde inceleyeceklerini belirten Altay, hükümetin sorumluluğunu veya sorumsuzluğunu değerlendireceklerini söyledi.

Teklif verilecek
Altay, Pamukova'daki vahim tren kazasından sonra hükümetin ne ders ne de ibret aldığını öne sürerek, CHP Genel Başkan Yardımcısı, Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak başkanlığındaki heyetlerinin bölgede acıları paylaştığını, kazayla ilgili teknik bilirkişi hizmeti alarak bir rapor hazırlayacaklarını anlattı. Altay, bu olayla ilgili raporlarının ardından Meclis Araştırma komisyonu kurulmasına yönelik tekliflerini de Genel Kurula sunacaklarını ifade etti.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?