CHP'li vekilin 33 yaşındaki yeğeni Dilek Tahtalı koronavirüsten hayatını kaybetti! Dilek Tahtalı kimdir?

CHP 24. Dönem Amasya Milletvekili Ramis Topal'ın İstanbul'da yaşayan 33 yaşındaki yeğeni Dilek Tahtalı koronadan hayatını kaybetti.

Gündem 25.03.2020, 15:12 25.03.2020, 15:28
CHP'li vekilin 33 yaşındaki yeğeni Dilek Tahtalı koronavirüsten hayatını kaybetti! Dilek Tahtalı kimdir?

İstanbul'da Acıbadem International Hastanesi'nde çalışan 33 yaşındaki Dilek Tahtalı, 10 Mart 2020 tarihinde yakalandığı koronavirüs salgını hastalığına, tedavi gördüğü Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yenik düştü.Hayatını kaybeden Dilek Tahtalı'nın CHP 24. Dönem Amasya Milletvekili Ramis Topal'ın yeğeni olduğu, 12 gündür karantinada bulunan Tahtalı'nın ailesinin ise test sonuçlarının negatif çıktığı öğrenildi.

Gerçek Gündem'in edindiği bilgiye göre, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen hastane muayene formunda, 23 Mart 2020 tarihinde 33 yaşındaki Dilek Tahtalı için koronavirüs (Covid-19) tanısı konulmuştu.

Dilek Tahtalı'nın vefatı sonrası, cenazesinin memleketi Amasya'da Beden Köyü'nde yarın (26 Mart Perşembe) defnedileceği ve ölümünün koronavirüsten olduğunu duyuran İstanbul Beden Köylüler Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından sosyal medyada şu paylaşım yapıldı:

"VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI "Köyümüz halkından İstanbul'da ikamet etmekte olan İsmail ve Şenel Tahtalı'nın biricik kızları Dilek Tahtalı, yakalandığı hastalığa (KORONAVİRÜS) yenik düşerek hakka yürümüştür. Cenazesi tedavi gördüğü hastaneden alınarak Beden Köyü'ne götürülecek olup 26 Mart 2020 Perşembe günü köy mezarlığında toprağa verilecektir.Dilek kızımıza Allah'tan rahmet, başta anne ve babası olmak üzere tüm sevenlerine ve Beden Köyü halkına başsağlığı ve sabır diliyoruz.İstanbul Beden Köylüler Sosyal Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu." 
Kaynak Yeniçağ: CHP'li eski vekilin yeğeni koronadan hayatını kaybetti 


Yorumlar (7)
Müslüm 2 hafta önce
Allah rahmet eylesin kronik bir rahatsızlığı varmı idi düşündüren soru bu
gökhan tan 2 hafta önce
kronik hastalığı olsa, hasta muayene formunda yazar... sn bakanımız 3 gün önce 39 yaşın altında 2 hasta var diyordu. vefat eden kızımız hastaneye bilinci kapalı gitmiş. 12 gündür karantinadaymış. tanınan birinin yeğeni olmasa, konu basına da sızmayacak. Gözümüzle gördüklerimizi yazdığımızda polis evimize geliyor. neymiş haklı kışkırtmakmış. siz saklayarak ne yapıyorsunuz? biri bize bunu açıklasın. yazık!
Osman 2 hafta önce
Kemoterapi goruyormus, kanser hastasiymis
Gogito spring 2 hafta önce
Hastane raporuna göre ankilozan spondilit’i varmış. bunlar otoimmün romatizmal hastalık grubundan. yani vücut kendi kendine saldırıyor, bağışıklığı ve direnci düşük insanlar. Allah rahmet etsin
Barış 2 hafta önce
Tam tersi bağışıklığı güçlü insanlar ankilozan spondilitliler.. bağışıklık sistemi normalden fazla çalıştığı için bu dengeyi sağlayacak ilaçları alanlar normal birey gibi bu hastalığı kapma olasılığına sahip oluyor.
Seyyah60 2 hafta önce
Kendisi doğduğundan bu yana romatizmal hasta imiş ALLAH rahmet eylesin
Damga 2 hafta önce
Allah rahmet eylesin
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?