Corona virüsü maske kaç lira? Bakanlık açıkladı...

Corona virüsü sonrasında serbest satışına izin verilen cerrahi maskelerle ilgili olarak Ticaret Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Peki cerrahi maske kaç lira? İşte detaylar...

Gündem 07.05.2020, 12:51 07.05.2020, 12:55 Burak ZİHNİ
Corona virüsü maske kaç lira? Bakanlık açıkladı...

Koronvirüs maskesi kaç lira? sorusunun yanıtı belli oldu. Milyonlarca kişinin erişebilmek adına beklediği maskeler hakkında açıklama geldi. Ticaret Bakanlığı, 'Cerrahi maskeler, adedi KDV dâhil en fazla 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar "fahiş fiyat" olarak değerlendirilecektir. ' açıklamasında bulundu.


 

CORONA VİRÜSÜNE KARŞI HANGİ MASKE KULLANILIR? 

Sağlık Bakanlığı, yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) hastalığına karşı tıbbi maske kullanımına ilişkin bilgilendirici broşürler paylaştı.Bakanlık Twitter hesabından 'Tıbbi maske nasıl kullanılır, kullanırken nelere dikkat edilmesi gerekir?' notu ile hazırlanan broşürleri paylaştı. Broşürlerde, yeni tip Corona Virüsün solunum yolu enfeksiyonu yapan bir virüs olduğu belirtildi. Virüsün ise hasta kişilerin öksürme veya hapşırmayla ortaya saçtığı damlacıkların ortamdaki diğer bireyler tarafından solunmasıyla, damlacıkların yapıştığı yüzeylere dokunulduktan sonra ellerin ağız, burun veya göze götürülmesiyle bulaştığı kaydedildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?