Cumhurbaşkanı açıklama yaptı: Az önce bir helikopterimiz düşürüldü

Cumhurbaşkanı açıklama yaptı: Az önce bir helikopterimiz düşürüldü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın programında konuştu. Erdoğan Zeytin Dalı operasyonunda bir helikopterimizin düşürüldüğünü açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip  Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nda bir helikopterin düşürüldüğünü belirterek,  "Belki bizim bir helikopterimiz gidecek ama onlar bunun bedelini misliyle değil  katbekat fazlasıyla ödeyecekler." dedi. 
BAŞBAKAN YILDIRIM: İKİ ASKER ŞEHİT
 
Başbakan Binali Yıldırım, "Atak helikopterimiz düştü, 2 askerimiz şehit düştü. Dış bir müdahaleyle düşürüldüğüne dair henüz net bir şey yok. Araştırılacak" dedi.

YARALI ASKERLER HASTANEDE
 
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında görev yapan askeri bir helikopter, Suriye'nin Hatay sınırında düştü. Olay yerine sevk edilen ekipler tarafından yaralı askerler Kırkhan Devlet Hastanesine getirildi. AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, hemen hastaneye giderek yaralı askerleri ziyaret etti.
Partisinin İstanbul İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme  Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, TSK'nın Afrin'de yürütttüğü Zeytin Dalı  Harekatı'na ilişkin son gelişmelerden bahsetti.
 
Güvenlik güçlerinin sınırlar içinde ve dışında yürekleriyle,  bilekleriyle, cesaretleriyle, kanlarıyla büyük bir mücadeleyi yürüttüğünü  vurgulayan Erdoğan, şu bilgileri verdi:
 
"Bu sabah itibarıyla bin 141 terörist etkisiz hale getirildi. Az önce  bir helikopterimiz de düşürüldü. Tabii ki bütün bunlar olacak. Bir savaşın  içerisindeyiz. Kaybımız da olacak ama verdirdiğimiz kayıplar da olacak. Dün,  sayısal olarak çok kabarık miktarda füze depolarını imha edip yok etmiştik. Tabii  bunlar, bunları çıldırtıyor. Biz tabii bunların bedelini bunlara çok daha ağır  ödeteceğiz. Belki bizim bir helikopterimiz gidecek ama onlar bunun bedelini  misliyle değil, katbekat fazlasıyla ödeyecekler. Çünkü biz kararlıyız. İnanıyoruz  ve üstünüz. Bunu da başaracağız. Bu gurur verici manzara ülkemizin her bir  şehrine ve milletimizin her ferdine çok büyük sorumluluklar yüklüyor."
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip  Erdoğan, "Ülkemizde değişimin ve yenileşmenin öncülüğünü AK Parti olarak kimseye  bırakmamakta kararlıyız. Başka partilerde bazıları sıkı sıkıya koltuklarına  yapışabilirler ama AK Parti'de öyle olmadı, öyle olmayacak çünkü bizim için  siyaset ülkeye ve millete hizmet yolunda bir bayrak yarışıdır. Bu ekip  çalışmasında günü geldiğinde her arkadaşımız, bayrağı yeni bir kardeşimize  devrederek, kendisi farklı hizmet alanlarına yönelmekten asla imtina etmedi,  etmeyecektir. Bu bir davadır dolayısıyla hizmet etmede alan çoktur. Bugün de  İstanbul'da böyle bir bayrak değişimine şahit olduk." dedi. 
 
Partisinin İstanbul İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme  Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, bugün il başkanlığında devir teslim töreni  yapıldığını hatırlatarak, görevi devralan Bayram Şenocak'ı kutladı ve görevi  devreden Selim Temurci'ye partiye ve şehre yaptığı hizmetler için teşekkür etti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Selim kardeşimizle bundan sonra farklı  alanlarda birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Yeni il başkanımız Bayram Şenocak da  görevi devreden Selim Temurci gibi gençlik kollarımızdan yetişerek buralara gelen  bir kardeşimizdir." ifadelerini kullandı.
 
AK Parti'nin kurulduğu 2001'den bu yana ülkeye hizmet etmenin yanı  sıra bu hizmetleri daha ileriye taşıyacak kadroları da yetiştirdiğini anlatan  Erdoğan, şunları söyledi:
 
"Bugün 4,5 milyonu kadın ve 1,5 milyonu genç olmak üzere 10,5 milyon  üye sayısıyla ülkemizin en büyük tabanı ve bunun yanında tabanı itibarıyla en  geniş partisi olan AK Parti, geleceğimizin teminatı olan kadroları da yetiştirme  misyonunu başarıyla yerine getiriyor. Bu vesileyle tüm gençlerimizi, tüm  kadınlarımızı, tüm vatandaşlarımızı AK Parti çatısı altında siyasete katılmaya,  ülkemizin meselelerinin çözümü için görev üstlenmeye davet ediyorum."
 
Erdoğan, özellikle gençlerin siyasete katılımına önem verdiklerini,  seçilme yaşının 18'e indirildiğini belirterek, şöyle devam etti:
 
"Bu, bir gerçeği ortaya koymaktadır. Türkiye'de gençliğe ufuk açan,  yol veren, parlamentoda genç dimağların yer almasını sağlayan siyasi hareket AK  Parti hareketidir. Bu vesileyle AK Parti aynı zamanda hareketin ötesinde bir  davadır. Bu davanın yükünü çekecek genç, zinde güçlere ihtiyacımız var. Onun için  bu adımları attık. Şimdi diğer şehirlerimizde de il ve ilçe başkanlıkları  görevlerini devralan arkadaşlarımıza baktığımızda, önemli bir bölümünün kendi  gençlik kollarımızdan yetişme olduğunu görüyoruz. Ülkemizde değişimin ve  yenileşmenin öncülüğünü AK Parti olarak kimseye bırakmamakta kararlıyız. Başka  partilerde bazıları sıkı sıkıya koltuklarına yapışabilirler ama AK Parti'de öyle  olmadı, öyle olmayacak çünkü bizim için siyaset ülkeye ve millete hizmet yolunda  bir bayrak yarışıdır. Bu ekip çalışmasında günü geldiğinde her arkadaşımız,  bayrağı yeni bir kardeşimize devrederek, kendisi farklı hizmet alanlarına  yönelmekten asla imtina etmedi, etmeyecektir. Bu bir davadır dolayısıyla hizmet  etmede alan çoktur. Bugün de İstanbul'da böyle bir bayrak değişimine şahit olduk.  Kurulduğu günden bugüne kadar AK Parti'nin İstanbul'daki başarısı için emek  vermiş, ter dökmüş, her kademede görev almış, gönüllü olarak çalışmalara katılmış  tüm kardeşlerime bugün tekrar şükranlarımı sunuyorum."
 
"İstanbul bir büyük medeniyet mücadelesinin kilit taşıdır"
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un 15 milyonu aşan  nüfusu, her yıl kucağını açtığı milyonlarca misafiri, ekonomiden sanata,  diplomasiden spora kadar her alanda temsil ettiği küresel değerlerle bir dünya  şehri olduğunu vurgulayarak, İstanbul'un tarih boyunca cazibesini kaybetmediğini  dile getirdi.
 
İstanbul'a hizmet etme şerefine eriştiğini belirten Erdoğan, "Biz,  gençliğimizden itibaren bu bahtiyarlığı yaşama imkanı bulduk. Siyasetten spora,  belediyeden hükümete ve nihayet Cumhurbaşkanlığına kadar her kademede İstanbul'a  hizmet ettik, hala da ediyoruz. Rabbime hamdolsun. 1994'ten bu yana İstanbul'un  sorunlarını çözmek için attığımız adımların önemini bugün karşımızda 15 milyonluk  bu dev şehri gördüğümüzde çok daha iyi anlıyoruz." diye konuştu.
 
Erdoğan, geçen 15 yıllık dönemde belediyeler, hükümetler, bakanlıklar  ve resmi kuruluşlar vasıtasıyla İstanbul'u, tarihine ve şanına yakışır bir şehir  haline getirmeye gayret ettiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:
 
"Eksikliklerimiz elbette vardır, 'Her şey tamdır.' diyemem. Böyle bir  iddiam da yok. Hatalarımız da olmuştur, ama milletimiz şundan emin olsun ki nasıl  bu ülkeye karşı taammüden en küçük bir zarar verme düşüncemiz ve eylemimiz olamaz  ise İstanbul'a karşı da aynı hissiyat içindeyiz. Hiç kimse merak etmesin,  eksikler giderilir, hatalar düzeltilir, önemli olan bu hizmet heyecanını,  samimiyetini, azmini, gayretini kaybetmemektir. Biz ülkemize de İstanbul'a da  derin bir aşk ile bağlıyız. Ülkemiz için nasıl gerektiğinde 7 düvele meydan  okumayı göze alıyorsak, en yakınlarımız dahi olsa kimsenin bu aziz şehre de kem  gözle bakmasına, istismarına rıza göstermedik, göstermeyiz. Şunu çok iyi  biliyoruz, İstanbul sadece doğu ile batının köprüsü değil, aynı zamanda tarih  boyunca hiç bitmemiş ve kıyamete kadar bitmeyecek olan bir büyük medeniyet  mücadelesinin de kilit taşıdır. Batı için İstanbul, Türktür, yani İslam'ın  sembolüdür. Doğu için de İstanbul, Türktür, yani ecdadımızın 'Kızıl Elma' dediği  o büyük hedefin, o hiç bitmeyecek büyük yürüyüşün sembolüdür. Onun için  İstanbul'a hizmet etmek bir büyük davaya hizmet etmektir. O davanın dün kurumsal  olarak somutlaştığı hali Osmanlı'ydı, bugünkü adı Cumhuriyet'tir. Bu bilince  sahip olmayan hiçbir yöneticinin, hiçbir belediye başkanının, hiçbir teşkilat  mensubumuzun İstanbul'a hizmet verebilmesi, kalıcı değer katabilmesi mümkün  değildir. Eğer bugün 15 milyonluk nüfusuna rağmen benzer şehirler içinde yaşaması  en kolay, hayat standardı en yüksek şehirlerden biri İstanbul ise işte bu  anlayışla gerçekleştirilen hizmetler sayesindedir"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.