Cumhurbaşkanı Danışmanı Şeyda Nur Karaoğlu kimdir? Kariyeri ve biyografisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete kararıyla Cumhurbaşkanı Danışmanlığı'na Şeyda Nur Karaoğlu getirildi. Peki Şeyda Nur Karaoğlu kimdir? detaylar haberimizde.

Gündem 12.11.2019, 11:22 Burak ZİHNİ
Cumhurbaşkanı Danışmanı Şeyda Nur Karaoğlu kimdir? Kariyeri ve biyografisi

Resmi Gazete kararlarına göre birçok bakanlıkta atamalar gerçekleşti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Danışmanlığı'na da bir isim getirildi. Şeyda Nur Karaoğlu artık danışmanlık görevini üstlenecek. Bu gelişmenin ardından binlerce kişi Şeyda Nur Karaoğlu'nun hayatına dair bilgileri merak etmeye başladı. Özgeçmişi, biyografisi, akademir kariyeri ve bitirdiği üniversiteler haberimizde yer alıyor.
 

ŞEYDA NUR KARAOĞLU KİMDİR?


Çeşitli bakanlıklarda yapılan atamaların ardından Cumhurbaşkanı Danışmanlığına Şeyda Nur Karaoğlu getirildi. Karaoğlu; 2011 – 2014 yılları arasında Londra Üniversitesi'nde bulundu. Ardından Harvard Üniversitesi, Jean Monnet Fransız Lisesi ve Colombia Üniversitesi'nde eğitim görmüştür. Şeyda Nur Karaoğlu Pazarlama Uzmanı olarak biliniyor. George Washington Üniversitesi'nde 2018 yılında İslamafobi ile alakalı makale kaleme almıştır.

 


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?