Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sel bölgesine gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'ye gidiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'nin Güneysu ilçesinde ve kriz merkezinde inceleme yapacak.

Gündem 23.07.2021, 11:16 23.07.2021, 11:18 Burak ZİHNİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sel bölgesine gidiyor

Rize ve Artvin'i kuvvetli yağışla birlikte sel vurdu. Artvin'de dün, saatte metrekareye düşen 170 kilogram yağışın ardından meydana gelen, 1 kişinin kaybolduğu, alt ve üst yapıda ağır hasarların oluştuğu sel ve heyelan afetinin hasarı gün ağarınca ortaya çıktı.

Sel afetinin en çok etkilendiği Arhavi ilçesi balçığa gömüldü. Boğaziçi Mahallesi’nde 320, Cumhuriyet Mahallesi'nde ise 110 ev ve iş yerinin zemin ve bodrum katlarını su bastı. İlçede 50'den fazla araç hasar gördü, selin sürüklediği kamyonlar ters döndü.

Artvin ve Rize'de hasar gören 56 trafo nedeniyle 3 bin 45 abone elektriksiz kaldı. Arhavi'de 3 karayolu, 30 köy ve 19 yayla yolu da sel ve heyelanlarda ulaşıma kapandı.


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SEL BÖLGESİNE GİDİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, selin vurduğu Rize'ye gidiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'nin Güneysu ilçesinde ve kriz merkezinde inceleme yapacak.


SEL TEMİZLİĞİ İÇİN KOMANDOLAR DEVREDE

Artvin’in Arhavi ilçesinde, meydana gelen taşkında çamur ve balçıkla kaplanan yol, cadde ve sokakların temizliğinde jandarma komando taburları da görev yapıyor. Artvin’in yanı sıra Trabzon, Rize, Ordu, Giresun, Samsun ve Erzurum illerinden gelen komandolar, ellerindeki kürek ve el arabalarıyla caddelere kaplanan balçığı temizliyor. Bölgeye çevre il ve ilçe belediye ekipleri de sevk edilerek, su tahliyelerinin yanı sıra sel temizliğine eşlik ediyor. AFAD ekipleri de evlerin bodrum ve zemin katlarındaki vatandaşların temizlik çalışmalarına destek veriyor. İçme suyu şebekesinin hasar gördüğü ilçede vatandaşlara tankerle su taşınıyor. Arhavi’de Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ile Defterdarlık ekiplerince de hasar tespit çalışmalarına başlandı.


KAYIP ARANIYOR

Bu arada, Murgul ilçesinde sel sularına kapılarak kaybolan Serdar Yiğit'i (43) arama çalışmaları da sürüyor.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138