ÇYDD Bülent Ersoy'un kürklerini kabul etmiyor

Bülent Ersoy'un kürklerini bağışlayacağını belirtmesinin ardından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden açıklama yapıldı: Bağışı kabul etmemiz söz konusu değildir.

Gündem 30.11.2020, 13:28
ÇYDD Bülent Ersoy'un kürklerini kabul etmiyor

Bülent Ersoy, geçtiğimiz çarşamba günü Nişantaşı'nda bir mağazada, üzerinde tilki kafası bulunan ve her biri 40 bin TL değerinde olan iki kürk satın aldı. Sosyal medyada aldığı tepkilerden sonra kürklerini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne vereceğini belirten Ersoy'un sözlerinin ardından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden bir açıklama yapıldı. Dernek açıklamasında, "Bu bağışın kabul edilmesi söz konusu değildir" ifadeleri kullanıldı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle:

"Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çağdaş eğitim yoluyla çağdaş toplumlar seviyesine ulaşmayı hedefleyen öncü ve örnek bir sivil toplum örgütüdür. ÇYDD, tüzüğü gereği doğa, çevre ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir, efsane Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan SAYLAN'ın 'Hayvanlar ve Çocuklar' adlı kitabı ile can dostları olan köpeği ve kedilerine duyduğu sevgi derneğimizin hayvan haklarına verdiği önemin önemli sembollerindendir.

Bu nedenlerle, basına yansıdığı üzere, derneğimize hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek ekonomik değere dönüştürülmesiyle elde edilen ayni ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı tüzük çalışma ilkelerimiz ve kurumsal değerlerimiz adına kabul etmemiz söz konusu değildir. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız."

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?