Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik'te FETÖ operasyonu; 31 gözaltı kararı

FETÖ'nün Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik'teki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada 13'ü muvazzaf asker olmak üzere, toplam 31 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Gündem 28.10.2020, 12:56 Gazete Damga
Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik'te FETÖ operasyonu; 31 gözaltı kararı

Örgütle bağlantısı tespit edilen 1’i emekli, 2’si daha önce ihraç edilmiş olan 3 albay, halen aktif olarak görevde olan 3 binbaşı, halen aktif olarak görevde olan 1 yüzbaşı, 1’i halen aktif olarak görevde, 4’ü daha önce ihraç edilmiş olan 5 üsteğmen, 7’si halen aktif olarak görevde, 6’sı daha önce ihraç edilmiş olan 13 astsubay, halen aktif olarak görevde olan 1 uzman ve 5 mahrem sorumlu olmak üzere toplam 31 şüpheli hakkında Ankara merkezli 8 ilde gözaltı kararı verildiği bildirildi.

FETÖ OPERASYONLARI SÜRÜYOR

Dün sabah saatlerinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen 9 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi açıklanmıştı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda, şüphelilerden 4'ü adreslerinde yakalanmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?