Diyarbakır Anneleri’nin dramı beyazperdeye taşınıyor

Terör örgütü PKK tarafından kandırılan, zorla dağa götürülen veya örgütten kurtulmak isteyen gençlerin annelerinin başlattığı Diyarbakır Anneleri’nin direniş öyküsü beyazperdeye taşınıyor.

Gündem 16.03.2021, 16:37
Diyarbakır Anneleri’nin dramı beyazperdeye taşınıyor

Terör örgütü PKK tarafından kandırılan, zorla dağa götürülen veya örgütten kurtulmak isteyen gençlerin annelerinin başlattığı direniş öyküsü beyazperdeye aktarılıyor. Bir buçuk yıldır süren direnişleriyle Türkiye gündemine damgasını vuran ve terör örgütü PKK’da büyük paniğe yol açan ‘Diyarbakır Anneleri’nin hikâyesi, aralarında yabancı oyuncuların da bulunduğu güçlü bir kadroyla sinema filmi olacak.

Yönetmenliğini Kurtlar Vadisi’nin ‘Pusu’, ‘Gladyo’ ve ‘Terör’ yapımlarına imza atan, son olarak Âkif filmini yöneten Sadullah Şentürk’ün üstleneceği filmin yapımcıları ise Gürsel Eker ve Yaşar Tanrıverdi olacak. Lider Film şirketinin yapımcılığını üstlendiği film için yönetmenle sözleşme imzalandı, senaryonun yazımına da başlandı.

Aksiyon/drama türünde beyazperdeye gelecek filmde çocuğunu terör örgütü PKK’nın elinden kurtarmak isteyen yabancı uyruklu bir anne ile Türk bir babanın hikâyesi insani yönüyle işlenecek. Evladını terör örgütüne kaptırmış acılı annelerin öyküsünün Türkiye’nin yanı sıra yabancı kamuoyunca da tüm yönleriyle bilinmesi için projenin, uluslararası ve büyük çaplı olarak planlandığı, bu amaçla aralarında ünlü Hollywood oyuncularının da bulunduğu yabancı oyuncularla menajerleri üzerinden temasa geçildiği belirtiliyor.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?