Emniyet Müdürlüğü'nden çadırlı vatandaş Abdullah Çankaya hakkında açıklama

İl Emniyet Müdürlüğü, Niğde’de memleketi Sakarya'ya otobüs bulamadığı için gidemediği öne sürülen Abdullah Çankaya hakkında açıklamada bulundu.

Gündem 10.05.2020, 23:54 10.05.2020, 23:56
Emniyet Müdürlüğü'nden çadırlı vatandaş Abdullah Çankaya hakkında açıklama

Sakarya’dan Niğde’ye çalışmaya gelen Abdullah Çankaya (28), koronavirüs salgınının başlamasıyla işsiz kaldı. Valilikten izin almasına rağmen otobüs seferleri iptal olduğu için memleketine dönemeyen Çankaya, yanında getirdiği parası bitip, kaldığı yerin parasını ödeyemeyince çadırda kalmaya başladı. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Niğde Emniyet Müdürlüğü, şu ifadelere yer verdi: 

"Adı geçen şahsın, Sakarya’dan Niğde’ye çalışmak için geldiği, bir süre çeşitli kafelerde çalıştığı, akabinde kalacak yer için valiliğimize başvurduğu, valiliğimizce kendisine kalacak yer gösterildiği, şahsın gösterilen yerde kalmadığı, ayrıca kendisine seyahat izin belgesi düzenlendiği, 10.05.2020 tarihinde memleketine gitmesi için araç ayarlandığı ancak şahıs Niğde'de kalacağını, iş bulup çalışacağını ve memleketine gitmek istemediğini beyan ederek otobüsten inmesi üzerine şahıs, Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne davet edilerek, gitmek istemediğine dair beyanını kendi imzası ile de onaylamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138