Enkazdan 56’ıncı saatte kurtarılan İdil Şirin’in koronavirüs testi pozitif çıktı!

Bayraklı’da yıkılan Emrah Apartmanı’ndan mucize bir şekilde kurtarılan 14 yaşındaki İdil Şirin’in hastanede tedavisi devam ederken, Sağlık Bakan Yardımcısı İdil’in korona virüs tedavisi de gördüğünü açıkladı.

Gündem 03.11.2020, 12:05
Enkazdan 56’ıncı saatte kurtarılan İdil Şirin’in koronavirüs testi pozitif çıktı!

İzmir’in Bayraklı ilçesinde depremde yıkılan Emrah apartmanında, arama kurtarma ekipleri çalışmaların 56. saatinde enkaz altından bir kız çocuğunun sesini duymuştu. 2 saat süren çalışmaların ardından 58. saatte 14 yaşındaki İdil Şirin sağ olarak kurtarılmıştı.

İdil Şirin'in 8 yaşındaki kardeşi İpek Şirin'in ise enkaz altında cansız bedenine ulaşılmıştı. Genç kız Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

KORONAVİRÜSE YAKALANMIŞ

Rıza Bey Apartmanı’nın enkazındaki arama kurtarma çalışmalarının 91’inci saatinde gelen mucize ile 3 yaşındaki Ayda Gezgin bu sabah sağ olarak kurtarıldı. Ege Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alınan Ayda bebeği ziyarete giden Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven, hastanede açıklamalarda bulundu.

Ayda bebeğin iyi olduğunu söyleyen Bakan Yardımcısı, İdil Şirin’in ise korona virüs tedavisi gördüğünü açıkladı. Genç kızın annesinin de korona virüs testinin pozitif çıktığını açıklayan Güven, virüsün depremden önce bulaştığını tahmin ettiklerini söyledi.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?