Erdoğan'dan 'Boğaziçi' açıklaması: Teröristler işin içinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi'ndeki rektör protestolarına ilişkin, "Ben öğrencilerle niye görüşeyim? Teröristler işin içinde" dedi.

Gündem 08.01.2021, 14:06 08.01.2021, 14:16 Gazete Damga
Erdoğan'dan 'Boğaziçi' açıklaması: Teröristler işin içinde

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

(ABD'de Kongre baskını) Bu süreç tüm insanlığı şaşırtmıştır. Demokrasi için yüz karası olduğunu görüyoruz. Temennimiz 20 Ocak itibariyle Biden'ın devir teslim göreninde, sakin bir şekilde bu yapılacaktır. Bundan sonraki süreçte Sayın Biden ile ABD sükuna kavuşur. Böyle salgın döneminde hassasiyetle sürecin devam etmesi lazım. Uluslararası ilişkilerde ABD'nin de girmesi gerekir. Tabii 4 ölü var. Ölenlerin ailelerine sabırlar dilerken özellikle yaralılara da geçmiş olsun dileklerimi ifade ediyorum.

(Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör ataması) Arkadaşlar ben neden öğrencilerle görüşeyim. Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde teröristler var. Öğrencilerle alakası olmayan CHP'nin İstanbul İl Başkanı orada. Kendisi DHKP-C militanıdır. Bunlar öğrenci değil. Yaptıkları nedir? Yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör vardır... Bu rektör yasalar dışında atanmamıştır. Yasalar neye amir ise, Melih Bey de buraya atanmıştır. Geçmişine baktığımızda o da bu üniversite içinden yetişmiş bir arkadaşımızdır.

Kendi ilgi alanına göre yetişmiş olduğu alanlar vardır. ODTÜ'den itibaren tutunuz buraya kadar. Biz de YÖK'ün şahsıma teklif ettiği 9 isimden, bana yasaların vermiş olduğu yetkiden hareketle rektör olarak seçtik, Boğaziçi'ne layık gördük. Çok çok başarılı olacağına inanıyorum.

(Asiltürk'ü ziyareti) Biz Sayın Bahçeli ile de sık sık görüşüyoruz. Bu ziyaretlerde bizler geleceğe dönük ne yapabiliriz, şu anda durum nedir, ne değildir, bölgedeki faaliyetler, terörle mücadele... Bunları sayın Bahçeli ile görüşüyoruz.

Sayın Asiltürk, geçmişte beraber olduğumuz benim bir büyüğümdür. Benim bu ziyaretim hem bir nezaket ziyareti hem de bu ittifak meselesinde yani bir seçim ittifakı mı olur ya da geleceğe yönelik terörle mücadele verirken her türlü desteğin bizim yanımızda olması lazım. Buna benzer görüşmeleri bundan sonra da yapmayı planlıyoruz, yapacağız."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?