Eski AK Partili vekil Pelin Gündeş Bakır'dan Saray'da kriz yaratacak açıklama!

AK Parti'den ihraç edilen 24. dönem Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çekti.

Gündem 19.08.2021, 11:10 19.08.2021, 11:19 Burak ZİHNİ
Eski AK Partili vekil Pelin Gündeş Bakır'dan Saray'da kriz yaratacak açıklama!

AKP'den ihraç edilen 24. dönem Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, sosyal medyada gelen gelen bir eleştiriye "Ben AKP'li değilim, hiç olmadım" şeklinde yanıt verdi.

Eski AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, sosyal medya üzerinden kendisine yöneltilen bir eleştiriye yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından yaptığı, "Şu an çok mutlu bir haber aldım. Dünya en iyi üniversiteleri sıralamasında 6. olan London School of Economics (LSE) ve dünya sıralamasında 8.olan University College London "Hukuk" bölümlerini resmi olarak bitirerek onur derecesiyle mezun oldum. Artık bir hukukçuyum! Çok mutluyum!" paylaşımına gelen "O zaman gel Türkiye de hukuku tesis et. En azından verdiğiniz zararı onarın" tepkisine yanıt veren Bakır, "Ben AKP’li değilim, hiç olmadım" dedi.


Pelin Gündeş Bakır


AKP’DEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ

Bakır, İstanbul Bakırköy’de 3 kişilik bir ailenin siyanürle hayatına son vermesi üzerine açıklamalarda bulunmuştu. Bakır'ın, “Bu sabah Bakırköy’de 3 kişilik aile hayatına son verdi. Evde yapılan incelemede siyanüre rastlandı. Bu son 10 günde yaşanan 3.cü toplu intihar vakası. Milletimiz ölüyor. Suriyelileri Türklerin sırtından indirin artık. Vatanlarına dönsünler. Hiçbirine vatandaşlık verilmesin!” ifadeleri tepki çekmişti.

Bunun üzerine AKP Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, Bakır’ın parti içtüzük kurallarına uymadığı gerekçesi ile partiden kesin ihracına karar verildiğini açıklamıştı.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138