Fazıl Say'dan CHP'ye: 'Cesur olmayan kazanamaz, siz kazanamazsınız kardeşim!'

Ünlü piyanist Fazıl Say, Instagram hesabından paylaştığı bir post ile CHP'ye eleştiride bulundu. CHP'nin 'korku' sebebiyle kazanamayacağını belirten Fazıl Say, 'Tek tavsiyem var kardeşim; içinizde korkmayanların sayısını arttırın' dedi.

Gündem 05.04.2021, 12:35 07.04.2021, 14:42
Fazıl Say'dan CHP'ye: 'Cesur olmayan kazanamaz, siz kazanamazsınız kardeşim!'

Instagram hesabından CHP'ye yönelik paylaşımda bulunan ünlü piyanist Fazıl Say, şunları belirtti:

"CHP’ye nacizane bir eleştiri.

Ne zaman Halk Tv’de tartışma seyretsem, ne zaman bir bakkalda uzaktan Sözcü gazetesi manşetine rastlasam, ne zaman bir CHP’liyi filanca kanalda konuşurken televizyonda görsem; hep aynı hislerdeyim ; KORKU!
Korku, korku... Korku kötü şeydir. Korku kendinde başlar. Ve malesef sevginin zıttıdır, cesur olmayan sevemez. Cesur olmayan kazanamaz. Siz kazanamazsınız kardeşim! Siz kazanmaktan da korkuyorsunuz! Siz İktidardan korkuyorsunuz! Siz genç nesile ulaşmaktan, 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz! Siz laiklik savunmayı da bu korkuyla yapamazsınız. Laiklik savunmayan kadın haklarını savunacak? “Olanın iyisi”? Bu ama öyle bir konu değil.. Salgını, şu tüm hataları, Türkiye’nin durumunu ; her şeyi...
Siz Atatürk’ü hele hiç anlamamışsınız, anlamadığınız Atatürk’ün malesef tahmini 100 yıl gerisindesiniz,korku yılı olarak da 100 ışık yılı gerisindesiniz, Atatürk “bugünkü sizin” çok ilerinizde, sandığınızdan da ilerisinde. Çünkü “korkmuyordu” o. Korku ışık yıllarıyla ölçülür... Siz korkunun çağındasınız. Ve malesef bunu bize yansıtıyorsunuz, ve bizi eritiyorsunuz. Bize; bu ülkede, özellikle gençlere, ve kadınlara, gerçek anlamda umut vermemenizin nedenidir; bu korku. Tek tavsiyem var kardeşim; içinizde korkmayanların sayısını arttırın. Gençler cesur, kadınlar cesur, sayısını arttırın. Bırakın korkuyu. Bize cesur insanlarla gelin. Sıkışıp kalmışlığınızı atın. Dertlerinizi atın. Nefes alın. Nefes! Güven verin.
"

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?