Fransız doktor: Aralıkta 'zatürre' dediğimiz hasta korona çıktı

Korona virüsünün Fransa'da, resmi açıklamada belirtilenden bir ay önce yayılmaya başladığı ortaya çıktı. Fransız doktor Yves Cohen, Aralık 2019'da zatürre teşhisi koydukları bir hastadan o dönemde alınan örneklere korona testi yaptıklarını ve testin iki kez pozitif çıktığını açıkladı.

Gündem 04.05.2020, 18:16 04.05.2020, 19:11 Gazete Damga
Fransız doktor: Aralıkta 'zatürre' dediğimiz hasta korona çıktı

Korona virüsü nedeniyle ölü sayısının 25 bine, vaka sayısının da 170 bine yaklaştığı Fransa’da, salgınla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Ülkedeki ilk korona vakasının resmi açıklamadaki gibi 24 Ocak’ta değil, 27 Aralık 2019’da görüldüğü öne sürülüyor. Doktorlar bu iddiayı, o dönemdeki hastalardan alınan örnekler üzerinde yeni yapılan korona testlerinin pozitif çıkmasıyla gerekçelendiriyor.

GERİYE DÖNÜK İNCELEME
Korona virüsünün Fransa’da geçtiğimiz yılın sonlarında yayılmaya başladığı iddiası, Paris yakınlarındaki Avicenne Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinden sorumlu olan Prof. Yves Cohen’e ait. Cohen, Aralık 2019’da hastanede tedavi gören ve mevsimsel grip testleri negatif çıkan bazı hastalardan o dönemde alınan örneklere korona testi yaptıklarını açıkladı. duvar


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?