Gazeteci Burhan Ayeri hayatını kaybetti

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, 2019 Burhan Felek Basın Hizmet Ödüllü, Sürekli Basın Kartı sahibi Yeniçağ Gazetesi Yazarı Burhan Ayeri, 12 Aralık 2020 Cumartesi günü hayatını kaybetti.

Gündem 12.12.2020, 13:44 12.12.2020, 16:40 Burak ZİHNİ
Gazeteci Burhan Ayeri hayatını kaybetti

İstanbul Gazeteciler Dernek Başkanı Mehmet Mert ile Büyükçekmece Fatih Mahallesi’nde aynı sokakta oturan Burhan Ayeri'nin cenazesi 14 Aralık 2020 Pazartesi günü Büyükçekmece'deki Çakmaklı Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından 2019 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü'ne hak kazanan Burhan Ayeri'nin ödülünü rahatsılığından dolayı ödül törenine gitmemesinden dolayı komşusu Mehmet Mert almıştı...

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Burhan Ayeri’nin ölümünün ardından bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşler yer aldı:

“Gazetecilik ve köşe yazarlığı alanında uzun yıllardır başarıyla görev yapan Burhan Ayeri’yi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesinin ve sevenlerinin acısını paylaşıyor ve baş sağlığı diliyoruz.”

FOTOĞRAF: Burhan Ayeri geçtiğimiz Ramazan Ayı iftarında Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ev sahipliğinde gerçekleşen iftarda gazeteciler ile bir araya gelmişti...

Yorumlar (0)