Gece gündüz koşturuyor

Trakya Üniversitesi Fizik Bölümü mezunu Ayşe Kara Aydın, 2012’de Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde göreve başladı.

Gündem 24.11.2020, 18:44 Gazete Damga
Gece gündüz koşturuyor

İlk olarak matematik ve fizik dersleri veren Aydın, daha sonra atölyelerdeki kurslarda yer aldı. Öğrencilerin yeteneklerini keşfederek onlarla birlikte yapabileceği tasarıları belirledi. Ancak geçen süre içinde ortaya çıkarılan fikirleri uygulayabilmek için daha fazla bilgiye ihtiyaç olduğunu gördü. Aydın, öğrencilerine daha yararlı olmak ve onların kaliteli yetişmelerini sağlamak amacıyla ek eğitimler almaya karar verdi. Gündüzleri Aydın Üniversitesi’nde “Akıl ve Zeka Oyunları” ve Türk Beyin Takımı’nda matematik kursu alan Aydın, gece de Yıldız Teknik Üniversitesi’nde “Eğitim Programları ve Öğretimi” dalında yüksek lisans yapmaya başladı. Aydın Üniversitesi ve Türk Beyin Takımı eğitimini tamamlayan Aydın’ın yüksek lisans eğitimi devam ediyor.

Sınıfta öğretmen dışarıda arkadaşız 

En büyük mutluluğunun öğrencilerinin hayalini gerçekleştirdiğini görmek olduğunu belirten Aydın, "Ben eğitim hayatım boyunca öğretmenlerimden gördüğüm değeri şimdi öğrencilerime gösteriyorum. Onların en iyi anlayacağı ve en rahat edecekleri şekilde dersleri yapıyorum. Onlara hayal güçlerinin sınırları olmaması gerektiğini ve problemlerin üzerine nasıl gidileceğini ve çözülebileceğini anlatıyorum. Toplumsal faydası olan projeler yazıyoruz. Sınıfta onların öğretmenleriyim ancak dışarıda biz arkadaşız. Böyle olunca da başarı kendiliğinden geliyor" dedi.

Aydın, sunduğu imkanlardan dolayı da Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya teşekkür etti.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?