Gençler varsa gelecek var!

Gençler varsa gelecek var!
Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde (UEZ) ‘Geleceğe Hazırlık: Yeni Nesil Yatırımlar, Çözümler ve Fırsatlar’ başlıklı panelde konuşan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, geleceğin dünyasında ve global rekabette yer alabilmek için gençlerin fikirlerinden ve enerjisinden daha fazla yararlanmak gerektiğinin altını çizdi

Capital, Ekonomist ve StartUp dergileri tarafından düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde (UEZ) ‘Geleceğe Hazırlık: Yeni Nesil Yatırımlar, Çözümler ve Fırsatlar’ başlıklı panelde konuşan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, Türkiye’nin global rekabette hak ettiği yeri alabilmesi için gençlere ve fırsat eşitliğine daha fazla önem verilmesi gerektiğini ifade etti. Ülker, “Dünyada fark yaratabileceğimiz en temel unsurlardan biri, tüm şirketlerimizde ‘insanı’ merkeze koymak olmalı. Özellikle gençlerimize daha fazla fırsat tanımamız gerekiyor. Hızlı adapte olan, hızlı öğrenen genç bir nüfusumuz var. Yıldız Holding’de bu gerçekten yola çıkarak, şirketlerimizde gençlere daha fazla yer açabilmek adına ‘tecrübe’ şartını ortadan kaldırdık. Ayrıca kadınların ekonomiye daha fazla katılımının önünü açmanın da son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle Yıldız Holding Kadın Platformu liderliğinde tüm şirketlerimizde kadınların daha görünür olması ve yöneticilik pozisyonlarında daha fazla kadın çalışana fırsat tanıyabilmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.


Yıldız Holding'in farkı


Veri bilimine yapılan yatırımların şirketlerin geleceğinde büyük önem taşıdığının altını çizen Ülker, Yıldız Holding’de bu alanda geliştirilen projeler hakkında bilgi verdi. Ülker,  “Veriyi doğru analiz edebilmek, bizim gibi şirketler için giderek daha önemli hale geliyor. Bizler Yıldız Holding’de çalışanlarımıza veri bilimi alanında değer katacak önemli atılımlar gerçekleştirdik. Veri biliminde uzman profesyonelleri, şirketimizin orta kademe yöneticileriyle ortak projelerde bir araya getirerek, kurum içi uzmanlığı artırdık. Veri bilimi konusunda bizleri heyecanlandıran bir diğer projemiz de ‘Global Veri Yönetimi Yönetişimi’ projesi oldu. Bu proje sayesinde Yıldız Holding’in tüm dünyaya yayılan şirketlerindeki bilgi ağını ve büyük verisini, birbiriyle etkileşim kuracak şekilde tasarlamak istiyoruz. Yıldız Holding ve şirketlerinin performansını, etkileşimde olduğu tüketicilerin davranışlarını, marka gelişimlerini yakından takip edebilecek bir alt yapı oluşturduk. Böylece daha kapsamlı analizlerle veriyi daha sağlıklı kılabilecek, yönetebilecek bir konuma geleceğiz” ifadelerini kullandı.


DHA
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.