Gri listeye bir çizik daha! Rızgar Koçer kod adlı Serhat Ericek etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı 500.000TL’ye kadar  ödülle “Gri” kategoride aranan Rızgar Koçer kod adlı Serhat Ericek'in etksiiz hale getirildiğini duyurdu.

Gündem 22.05.2021, 11:56 22.05.2021, 12:00 Burak ZİHNİ
Gri listeye bir çizik daha! Rızgar Koçer kod adlı Serhat Ericek etkisiz hale getirildi

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Mardin İl Jandama Komutanlığınca; 08 Mayıs 2021 tarihinde Mardin Nusaybin kırsalında J-SİHA ve Hava Kuvvetleri destekli, JÖH ve komando birlikleri tarafından yapılan operasyon sonucunda silahları ile birlikte etkisiz hale getirilen 7 BTÖ mensubundan birinin sözde Mardin Eyaleti Bogok alanında sorumlu seviyede faaliyet yürüten ve terörden arananlar listesinde 500.000TL’ye kadar  ödülle “Gri” kategoride aranan Rızgar Koçer kod adlı Serhat Ericek isimli terörist olduğu tespit edilmiştir.

09 Aralık 2019 tarihinde Şırnak İdil ilçesi Sarıköy kırsalında  tuzaklanan  EYP’nin imhası sırasında meydana gelen patlamada,  2 jandarma personeli Astsubay Esma ÇEVİK ve Uzman Çavuş Kemal SAYAR şehit olmuştu. Etkisiz hale getirilen teröristin, bu hain eylemin failleri arasında olduğu tespit edilmiştir.

Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlara, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?