Hami Aksoy'dan Yunanistan'a FETÖ cevabı: 'Yunanistan, FETÖ üyeleri için güvenli bir liman'

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan'da bir televizyon programında FETÖ propagandasının yapılması üzerine yazılı bir basın açıklaması yayımlayarak tepki gösterdi.

Gündem 12.03.2021, 22:43 13.03.2021, 03:29
Hami Aksoy'dan Yunanistan'a FETÖ cevabı: 'Yunanistan, FETÖ üyeleri için güvenli bir liman'

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan'daki bir televizyon programında terör örgütü FETÖ'nün propagandasının yapılması üzerine yazılı bir açıklama yayımlayarak tepki gösterdi.

Açıklamasında Yunanistan'ın FETÖ üyeleri için güvenli bir liman haline geldiğini belirten Aksoy, FETÖ elebaşının video mesajının da yayınlandığı terör propagandasını, 'basın ve ifade özgürlüğüyle hiçbir surette açıklanamayacak vahim bir gelişme' olarak nitelendirdi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "FETÖ, ülkemizde 251 kişinin ölümünden ve 2.000’den fazla kişinin yaralanmasından sorumlu darbeci bir uluslararası terör örgütüdür. FETÖ faaliyet gösterdiği ülkeler için de büyük bir tehdit kaynağıdır. Türkiye bu suç örgütüne karşı mücadelede tüm ülkelerden işbirliği beklemektedir."

"Hal böyleyken, Yunanistan’ın FETÖ üyeleri için güvenli bir liman haline geldiği gözlenmektedir. FETÖ mensupları bu ülkede serbetçe dolaşabilmekte, FETÖ iltisaklı sözde STK’lar Yunanistan’daki firari FETÖ mensupları için yardım faaliyeti yürütebilmektedir. Yunanistan’da FETÖ’nün yanısıra PKK/PYD/YPG, DHKP-C terör örgütleri de faaliyetlerini sürdürmektedir."

"Yunanistan’ı FETÖ üyelerinin iadesi ve mal varlıklarının dondurulması taleplerimizi karşılamaya; FETÖ’nün propaganda, finansman ve eleman devşirme faaliyetlerine engel olmaya ve ülkesindeki terör örgütlerinin faaliyetlerine son vermeye davet ediyoruz."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?