HDP’nin İstanbul ilçe binalarına polis baskını

HDP'nin cezaevlerinde 55’inci gününde devam eden açlık grevi eylemlerine dikkat çekmek amacıyla ilçe örgütlerine astığı pankartlar polis baskınıyla indirildi. Bazı ilçe eş başkanları gözaltına alındı.

Gündem 20.01.2021, 16:53
HDP’nin İstanbul ilçe binalarına polis baskını

HDP’nin “Açlık grevlerine ses ver” yazılı pankartların asıldığı İstanbul’daki ilçe örgütlerine baskın yapan polisler, pankartlara el koydu. Partinin bazı ilçe eş başkanlarının gözaltına alındığı öğrenildi

Şu ana kadar baskın yapılan yerler arasında Bağcılar, Ümraniye, Sancaktepe, Esenyurt, Beylikdüzü, Sultangazi, Beyoğlu, Kağıthane, Gaziosmanpaşa, Esenler, Üsküdar, Kartal, Maltepe, Güngören, Şişli ilçe örgütü binaları bulunduğu öğrenildi.
 
Savcılık talimatı ile yapılan baskınlarda parti binalarına asılan “Açlık grevlerine ses ver” ve “Tecridin kaldırılması, hak ihlallerinin son bulması, hasta tutsakların serbest bırakılması, çıplak aramanın son bulması için açlık grevinde olan tutsakların talepleri kabul edilsin” yazılı pankartlara el konuldu.

 
Baskınlarda parti binalarında bulunan ve yarın saat 15.00’de Kadıköy’de gerçekleştirilecek açıklamaya ilişkin basılan çağrı broşürlerine de el konulduğu belirtildi. 

EŞ BAŞKANLAR EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ 

Baskın yapılan parti binalarının eş başkanlarının ifadeleri alınmak üzere gözaltına alınarak ilçe emniyet müdürlüklerine götürüldü.
 
Cezaevlerinde pandemi döneminde artan hak gasplarını protesto etmek ve İmralı Cezaevi’nde tutulan PKK lideri Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecridin sonlandırılmasını isteyen tutuklular, 27 Kasım’dan bu yana süresiz dönüşümlü açlık grevinde. (MA)

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?