'Her eve bir sahne': Koronavirüsten etkilenen müzisyenlere destek etkinliği

Koronavirüs salgınından etkilenerek sahneye çıkamayan sanatçılara destek için 'Her Eve Bir Sahne' etkinliği düzenlendi. Etkinlik ile 10 gün boyunca online konserler düzenlendi.

Gündem 03.03.2021, 01:46 03.03.2021, 03:21 Mert Köse
'Her eve bir sahne': Koronavirüsten etkilenen müzisyenlere destek etkinliği

Koronavirüs pandemisi ve ardından gelen virüsün yayılımını önlemeye yönelik tedbirler ve kısıtlamar 1. yılını doldururken, müzisyenler de bu süre zarfında kötü etkilenerek gelirlerinden mahrum kaldı. Pandeminin yarattığı olumsuz etkiyi bir nebze azaltabilmek maksatlı düzenlenen 'Her Eve Bir Sahne' etkinliği ile 240 müzisyen 10 gün boyunca 24 saat kesintisiz olarak online konser verdi. Tanesi 10 lira olan biletlerden toplam 31 bin 353 satış yapılırken, elde edilen tüm gelir projede yer alan 240 müzisyene eşit olarak dağıtıldı. 

18-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinlik, İskender Paydaş ve Orkestrası ile konuk sanatçılar Çelik, Buray, İrem Derici ve Umut Kuzey'in verdiği konserlerle final yaptı.

Etkinlik kapsamında sahne de alan Umut Kuzey, etkinlikte yer alan müzisyenlere ve destek olan herkese teşekkür ederek, “Bu bir bağış ya da yardım projesi değildi. Bu bir müzisyen dayanışmasıydı. Müzisyenler, müzikseverler ve müzik sektöründe yer alan herkes çok önemli bir dayanışma örneği gösterdi. Bu dayanışmanın müzik sektörünün geleceğine dair bir umut olduğuna inanıyorum" diye konuştu.

Şarkıcı Fatma Turgut da yayına bağlanarak, “Böyle zor bir dönemde çok önemli bir proje hayata geçirildi. Bu etkinliği gerçekleştiren Umut Kuzey ve ekibine, bilet alarak müzisyenlere destek olan herkese gönülden teşekkür ediyorum" dedi.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?