Hırsızlık yaptığı eve tükürünce yakalandı!

İstanbul’da, evlere girerek hırsızlık yapan 19 yaşındaki Tarık P., Beşiktaş’ta girdiği eve tükürdü. Tarık P. tükürükten elde edilen DNA’yla kimliği tespit edilerek yakalandı.

Gündem 13.12.2017, 12:39 Burak ZİHNİ
Hırsızlık yaptığı eve tükürünce yakalandı!

Beşiktaş Akatlar Akay Sokakta 21 Ekim’de bir eve giren hırsız, 40 bin TL’lik ziynet eşyası alarak kayıplara karıştı. Girdiği eve tükürünce...

Hayatının hatasını yaptı

Asayiş Şube Hırsızlık Büro ekipleri ve Olay Yeri İnceleme ekipleri inceleme yaptı. Evin zemininde küçük bir sıvı birikintisi polisin dikkatini çekti. Tükürük olduğu anlaşılan sıvıdan örnek alınarak Polis Kriminal Laboratuvarına gönderildi.

Yapılan tetkikte tükürüğün daha önceden emniyette hırsızlıktan kaydı olan 19 yaşındaki Tarık P.’ye ait olduğu belirlendi. Tarık P’nin arşivden fotoğrafı çıkarıldı. Olay bölgesinde kamera görüntülerine ulaşıldı ve görüntü fotoğraftaki kişiyle de eşleşti. Adresi belirlenen Tarık P. gözaltına alındı. Tarık P’nin Esenyurt’ta bir eve girerek 6 bin 500 TL çaldığı, daha sonra evdeki anahtarı alıp bahçedeki otomobile binerek kaçtığı, Küçükçekmece’de girdiği bir evden de anahtarını alarak sokaktaki ev sahibine ait otomobili çaldığı belirlendi. Emniyette sorgusu tamamlanan Tarık P. çıkarıldığı adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tarık P. ile hırsızlık yapan ikinci bir kişinin arandığı bildirildi.

Yorumlar (0)