Hızlı tanı kiti operasyonu! 5 bin 575 kit ele geçirildi

Türkiye'de ilk kez koronavirüs hızlı tanı kitine yönelik bir operasyon yapıldı. İstanbul'da bir tekstil atölyesine gerçekleştirilen operasyonda 5 bin 575 koronavirüs hızlı tanı kiti ele geçirildi.

Gündem 15.04.2020, 15:08
Hızlı tanı kiti operasyonu! 5 bin 575 kit ele geçirildi

İstanbul Şişli'de bir tekstil atölyesine yapılan operasyonda 5 bin 575 koronavirüs hızlı tanı kiti ele geçirildi. İzinsiz satış gerçekleştirilen 2 kişi gözaltına alınırken, haklarında işlem yapıldı.

5 bin 575 koronavirüs hızlı tanı kiti ele geçirildi
Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Şişli Cumhuriyet Mahallesi Nakiye Elgün Sokak'taki bir tekstil atölyesinin deposunda izinsiz ve yetkisiz olarak koronavirüs hızlı tanı kiti satışı yapıldığı bilgisine ulaşarak harekete geçti. Tekstil atölyesine dün saat 15.00 sıralarında yapılan operasyonda 5 bin 575 koronavirüs hızlı tanı kiti ele geçirilirken, 2 şüpheli gözaltına alındı.

Türkiye'de ilk kez operasyon yapıldı
Türkiye'de ilk kez koronavirüs hızlı tanı kitine yönelik bir operasyon yapıldığı öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilere, "İspançiyari ve Tıbbi Müstahzarlar Kanunu" ile "TCK 237 sayılı kanuna Muhalefet" suçlarından işlem yapılırken, adli makamlarca serbest bırakıldılar.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?