İBB'nin 150 TL'lik gıda yardım kolisine eleştiriler geliyor

İBB'nin ihtiyaç sahipleri için başlattığı yardım kampanyasındaki gıda kolilerinin 150 TL'lik fiyatına tepkiler büyüyor. Sosyal medya kullanıcıları kolinin içinde bulunan gıdaların 150 TL olmadığını öne sürerek ateş püskürdü. Fox haber sunucusu Fatih Portakal da bu duruma tepki gösteren isimlerden...

Gündem 31.03.2020, 13:34
İBB'nin 150 TL'lik gıda yardım kolisine eleştiriler geliyor

İBB'nin 150 TL olan ve fiyat olarak eleştirilen yardım kolisinin içerisinde; 1 litrelik ayçiçek yağı, 3 paket makarna, 1 kg bulgur, 1 kg nohut, 1 kg mercimek, 48'lik demlik poşet çay, bisküvi, helva, gofret, 1 kavanoz salça, 500 gram zeytin, 1 kilo un, tuz ve şekerin bulunuyor.

FATİH PORTAKAL DA ELEŞTİRDİ
İBB'nin pahalı bulunan yardım kolisine bir eleştiri de Fox Tv ana haber sunucusu Fatih Portakal'dan geldi. Portakal, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "İyi bir şey ama! Listeye baktım, bir de listenin değerine. Bedel pahalı geldi. Kendi marketime ve 2 de büyük markete sordurdum. Biri '98 TL, diğer ikisi 120 ve 102 TL' dediler. Listede göremediğim bir şey mi var? Ve sizde bu alımları kimler yapıyor?" dedi.

MURAT ONGUN'DAN AÇIKLAMA GELDİ
Gıda kolisi tartışmaları sonrası İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan da bir açıklama geldi. "İBB'nin gıda kolisi üzerinden yapılan tartışmalar üzerine" diyerek sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Ongun, "Gıda paketinin yanında sabun ve kolonyadan oluşan ayrı bir hijyen paketi de mevcuttur. İsteyen vatandaş gıda kolisi, isteyen 150 TL maddi destek alacaktır. İBB her daim halkına şeffaf ve kaliteli hizmet verir" dedi.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138