İçişleri Bakanlığı: Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna saldıran terörist etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanlığı,Artvin'de Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna saldırı düzenleyen teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Gündem 28.05.2018, 14:11 28.05.2018, 14:27
İçişleri Bakanlığı: Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna saldıran terörist etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun içinde bulunduğu konvoya saldıran ve bir Jandarma erinin şehit edilmesine neden olan terörist etkisiz hale getirilmiştir"ifadelerine yer verildi.

Yayımlanan duyurunun içeriği şu şekilde;

"CHP  Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu'nun  içinde bulunduğu konvoya Atvin'de  saldırı düzenleyen ve bir Jandarma erinin şehit edilmesine neden olan terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Kars İli Kağızman İlçesi Madur Bölgesinde  faaliyet  gösteren  bir grup teröriste yönelik, 22.05.2018 tarihinde yapılan operasyonda, ölen teröristler arasında sözde Artvin  açılım grup sorumlusu Velat (K) Behçet Avras isimli örgüt mensubunun da etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

Söz konusu teröristin, 25 Ağustos 2016 tarihinde CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu'nun  konvoyunun Artvin, Merkez Soğuksu bölgesinde emniyetini almakta iken, teröristler tarafından şehit edilen J.Ulş. Er Fatih Çaybașı'nın faiilerinden olduğu belirlenmiştir."

İfadelerine yer verildi...

Yorumlar (0)