İletişim Başkanlığı açıklama yapacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Instagram hesabından istifasını açıklamasının ardından, saatler süren sessizliği Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yapacağı açıklama le bozacak. İletişim Başkanlığı'nın konuya ilişkin açıklama yapacağı öğrenildi.

Gündem 09.11.2020, 13:28
İletişim Başkanlığı açıklama yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı da olan Bakan Albayrak, dün akşam saat 19.00 civarında Instagram’dan yaptığı duyuruda “Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım” istifasını açıklamıştı.

AK Parti’den bir çok milletvekili istifanın kabul edilmemesi yönünde taleplerini sosyal medyadan iletmişti.

NE OLMUŞTU?

Türk Lirası'nın tarihsel rekorlarla değer kaybetme sürecinin ekonomi yönetiminde yarattığı sarsıntı sürüyor. 16 ay önce göreve getirilen Merkez Bankası Başkanı'nın cuma gece yarsı görevden alınarak yerine Naci Ağbal'ın göreve getirilmesinden yaklaşık 36 saat sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa etmişti.

Albayrak, Instagram'daki resmi hesabından paylaştığı açıklamada, istifasını "sağlık sorunları nedeniyle artık devam edememe" ifadesiyle gerekçelendirmişti. "Artık ailesine zaman ayıracağım" diyerek aktif siyasete de ara verdiğini ima eden Albayrak, "at izinin it izine karıştığı çetin bir dönemden" geçildiğini belirttiği, "ülkeye ve ümmete hizmet ettiğini"  vurguladığı açıklamasını "Cenabı Allah sonumuzu hayreylesin" diyerek noktalamıştı.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?