İmamoğlu: Dün İstanbul'da bulaşıcı hastalıktan 186 kişi öldü; Susayım mı, yutkunayım mı?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Covid-19 ölüm rakamlarıyla ilgili, "Dün akşam, bulaşıcı hastalıktan İstanbul’daki vefat sayısı, 186. Ben şimdi ne yapayım yani, susayım mı, yutkunayım mı? Ben, uyuyamadım ki gece. Defin sayımız, 450’lere doğru yürüyor. Yani yetiştiremiyoruz" dedi.

Gündem 23.11.2020, 15:26 Gazete Damga
İmamoğlu: Dün İstanbul'da bulaşıcı hastalıktan 186 kişi öldü; Susayım mı, yutkunayım mı?

İmamoğlu, Gürpınar Su Ürünleri Hali’nde balıkçı esnafıyla bir araya geldi. Esnafın Covid-19 önlemleriyle ilgili tepkilerine cevap veren İmamoğlu, şunları söyledi:

"Eğer pandemiyle ilgili bir daraltma yapıyorlarsa, ben, pandemiyle ilgili alınan her tedbire saygı duyuyorum; açık söyleyeyim. Buna siz de saygı duyun. Bu konuda benim dilimin kemiği yok. Çünkü ben konuşmazsam, ne yapacağım? Mecburum konuşmaya."

Esnafın sorularını yanıtlayan İmamoğlu, İstanbul’daki, "bulaşıcı hastalık" kaynaklı vefatlarla ilgili de söyle konuştu:

"Dün akşam, bulaşıcı hastalıktan İstanbul’daki vefat sayısı, 186. Ben şimdi ne yapayım yani; susayım mı, yutkunayım mı? Ben, uyuyamadım ki gece .Defin sayışımız, 450’lere doğru yürüyor. Yani yetiştiremiyoruz. Normal kasım ayında bizim definimiz, İstanbul’da 202, 190, 180 kişidir. Şu anda 450’ye doğru gidiyor. Bu kadar zor durumdayız. Bunu bilin" 

Yorumlar (0)

`)}});