İmamoğlu'nun davet edilmediği toplantıya Bursa belediye başkanı davet edildi

İstanbul'daki salgın toplantısına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun davet edilmemesinin ardından bugün Bursa'da yapılan toplantıya Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş davet edildi.

Gündem 23.10.2020, 16:13 Gazete Damga
İmamoğlu'nun davet edilmediği toplantıya Bursa belediye başkanı davet edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün İstanbul'da pandemi toplantısı yaptıklarını resmi Twitter hesabından açıklamıştı. İstanbul'un atanmış bürokratlarının hepsinin katıldığı toplantıya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu çağrılmadı.

Karar'da yer alan habere göre; İmamoğlu, Koca’nın attığı tweet ile öğrendiği toplantı için kendisine herhangi bir davetin gelmediğini söyletip duruma “İstanbul’da siz, pandemi için bir toplantı yapacaksınız işin tam da göbeğinde olan bir kurumu, davet etmeyeceksiniz. Halkımız bunu görür, hesabını da sorar. Neymiş efendim; ani gelişti. Elli kişi toplanacak; İBB Başkanı masada yok” diyerek tepki gösterdi.

"ANİ GELİŞTİ" BAHANESİ

İstanbul Valiliği kaynakları, İmamoğlu'nun pandemi toplantısına davet edilmeyişini 'ani gelişti' gerekçesiyle açıklamaya çalıştı. 

BURSA'DAKİ TOPLANTIYA AK PARTİLİ BAŞKAN DAVET EDİLDİ

İstanbul’un ardından bugün Bursa’da yapılan toplantıya AK Partili Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş katıldı. 

Aktaş, Koca ile buluşmasını sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaştığı fotoğrafla duyurdu. 

Aktaş’ın 'Sağlık Bakanı'mız Bursa'mızda' notuyla paylaşımı şu şekilde: 

salgın toplantısı


İMAMOĞLU TOPLANTIYA ÇAĞRILMADI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Sağlık Bakanlığı tarafından 'İstanbul'da artan koronavirüs vakaları' için düzenlenen toplantıya davet edilmediği ortaya çıkmıştı. İmamoğlu, söz konusu toplantıyı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımdan öğrenmişti. CHP'den yapılan açıklamada, "İmamoğlu'nun çağırılmaması skandaldır" denilmişti.

Konuyla ilgili tepkisini ifade eden İmamoğlu "Benim ne yazık ki haberim yoktu. Dün yapılan şey büyük bir nezaketsizlik. Halkımız bunu görür, hesabını da sorar" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?