İşte Halep İşte Arşın

İşte Halep İşte Arşın
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul’la ilgili afişlerin İstanbul Valiliği’nin kararıyla kaldırılmasına ilişkin soruyu yanıtladı. Kanal İstanbul’la ilgili sosyal medya hesaplarından sürekli paylaşımlarda bulunduğunu hatırlatan İmamoğlu, “Eğer işlem başlatacaklarsa, ben tavsiye edeyim, afişlerle uğraşmasınlar. Sosyal medyada aylardır yaptığım paylaşımlar, hala orada. Onlarla ilgili de soruşturma başlatabilirler; biz, onun da hesabını veririz” dedi

VALİLİĞİN YAPTIĞI HUKUKSUZLUK
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece İstihdam Ofisi’nin açılışını gerçekleştirdikten sonra, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Gazeteciler, İmamoğlu’na, “Dün medyaya yansıyan görüntülerde, Kanal İstanbul’la ilgili İBB’nin pankartlarının söküldüğünü gördük. Bu konuyla ilgili bir açıklamanız olacak mı” sorusunu yöneltti. İmamoğlu, “Usulsüz bir iş olmuş. Bu konuda, ne yazık ki, hoş bir diyalog yaşanmamış. Kanuna aykırı, hukuka aykırı, İBB’nin yetki alanına müdahale edilen bir süreç oluşmuş. Akşam saatlerinde, 8-9 gibi bir tebliğ gönderiliyor, ‘Gece 12’ye kadar bunları sökün’ diye Sayın Vali Bey tarafından; ama hiçbir gerekçesi yok, hiçbir gerekçe yazılmamış şekliyle. Böyle bir şey yok. Biz, hukuk devletiyiz” cevabını verdi.

DURUŞUMUZ DİMDİK DEVAM EDİYOR
İBB olarak duruşlarından taviz vermeyeceklerini anlatan İmamoğlu, “Biz, bu konudaki kararlı tutumlarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda, halkı bilgilendirme sorumluluğumuzu sonuna kadar yerine getireceğiz. Sadece İBB’ye ait, halka ait alanların olduğu, milyonlarca metrekarelik bu alanlarla ilgili, tek bir vatandaşın dahi fikri alınmadan, kapalı kapılar ardında yapılan bu proje, asılan planlar, sürece dair yapılan bütün işlemlere karşı duruşumuz dimdik devam etmektedir. Eğer işlem başlatacaklarsa, ben tavsiye edeyim, afişlerle uğraşmasınlar. Sosyal medyada aylardır yaptığım paylaşımlar, hala orada. Onlarla ilgili de soruşturma başlatabilirler; eğer soruşturma açılacağını ya da açılması gerektiğini doğru bulanlar var ise. Biz, onun da hesabını veririz. Bunu da buradan duyuralım” dedi. 
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.