İzmir'de 91 saat sonra mucize! Ayla bebek kurtarıldı

Rıza Bey Apartmanı'ndan 91 saat sonra 4 yaşındaki Ayla Gezgin bebek enkaz altından yaralı olarak çıkarıldı. Ayla'nın enkaz altındaki çığlığını duyan Kadıköy Belediyesi kurtarma ekibinden Nusret Aksoy'un dikkati mucizeye neden oldu.

Gündem 03.11.2020, 11:32 Gazete Damga
İzmir'de 91 saat sonra mucize! Ayla bebek kurtarıldı

İzmir'den gelen son dakika bilgisine göre, 6.9'luk depremin ardından Bayraklı'da bulunan Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından 1 kişi 91 saat sonra 4 yaşındaki Ayda bebek yaralı olarak kurtarıldı.

91 saat sonra enkaz altından kurtarılan bebek, arama kurtarma ekiplerinin alkışları arasında ambulansa bindirildi.

Ayla bebeği mutfakta bulduklarını söyleyen kurtarma ekipleri, 4 yaşındaki bebeği çamaşır, bulaşık ve mutfak tezganın oluşturduğu yaşam üçgeninin kurtardığını söyledi. Ayla bebeğin sağlık durumunun gayet iyi olduğu öğrenildi.

"ÇIĞLIĞINI DUYDUM"

Kadıköy Belediyesi Kurtarma ekibinden Nusret Aksoy, "Enkaz üstünde çalışırken, bir çığlık sesi duydum. Ortamın sessizliğini sağladık ve dinlemeye başladık. 'Sesimi duyan var mı?' dedim. 'Ben iyiyim' diye bir ses geldi. İsmini sordum, 'iyiysen elini sallayabilir misin?' dedim, elini kaldırdı salladı. Ve sonra enkazdan çıkardık. Çok mutluyum" dedi.

BABASIYLA GÖZ GÖZE GELDİ

Rıza Bey Apartmanı enkazından 4 yaşındaki Ayda Gezgin sağ çıkarıldığı anlarda  minik Ayda'nın babası Uğur Gezgin çalışmaları yakından takip etti. Uğur Gezgin'in Ayla'nın enkazdan çıkarıldıktan sonra kızıyla göz göze geldiği anlar yürek burktu.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?