Kaftancıoğlu'na 'Atatürk' tepkisi: Kimin haddine Mustafa Kemal demek

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu'nun Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili açıklamalarına tepki gösteren eski CHP milletvekili Muharrem İnce 'Mustafa Kemal, ön addır. Atatürk soyadıdır. Kimin haddine Mustafa Kemal demek. Soyadını söylemeye mecbursun' şeklinde konuştu.

Gündem 17.09.2020, 14:37 Gazete Damga
Kaftancıoğlu'na 'Atatürk' tepkisi: Kimin haddine Mustafa Kemal demek

Sivas'tan başlattığı 'Bin Günde Memleket Hareketi' programı kapsamında kente gelen İnce, Porsuk Çayı kenarındaki esnaflarla sohbet etti. 

İnce, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 'Memleket Hareketi' olarak başladığı yolculuğa Eskişehir'den sonra Karadeniz turu ile devam edeceğini söyledi. 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili açıklamalarını da değerlendiren İnce, şöyle konuştu: 

"CAHİLLİKTEN ÖTE BİR ŞEY OLUR"

"Benim adım Muharrem İnce. Benden küçük biri bana 'Muharrem' diyebilir mi, diyemez. Çünkü babası yaşındayım. Muharrem benim ön adım. Bir soyadım var. Benden bahsederken Muharrem İnce diyebilirsin, Muharrem Amca diyebilirsin, Muharrem Bey diyebilirsin. Mustafa Kemal, ön addır.

Atatürk soyadıdır. Kimin haddine Mustafa Kemal demek. Soyadını söylemeye mecbursun. Muharrem İnce'ye bile Muharrem diyemezken, Mustafa Kemal Atatürk'e Mustafa Kemal demek kimin haddine. Bu ülkenin kurucusunun adı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Kimse bu lafları etmemelidir, edemez. Ederse, cahillikten öte bir şey olur."


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?