Karamollaoğlu'ndan 'Madımak' çağrısı: Topyekun araştırılmalı

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, Madımak Katliamı'nın 27'inci yıl dönümünde Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Madımak'ın araştırılması için çağrı yapan Karamollaoğlu 'Madımak Hadisesi'nin aydınlatılması, dahli olanların hukuk önünde hesap vermesi için bir komisyon kurulmalı" dedi.

Gündem 02.07.2020, 16:41
Karamollaoğlu'ndan 'Madımak' çağrısı: Topyekun araştırılmalı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 33 kişinin can verdiği Madımak Katliamı'nın 27'inci yıl dönümünde Twitter'dan paylaştığı video ile andı.

Vidoyu paylaşan Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı: "İnsanımızı ayrıştırmak, birbirine düşürmek isteyen karanlık mahfillerin sebep olduğu #Madımak Felaketi'nde yitip giden canlar hepimizi derinden yaralamıştır. Benzer hadiselerin ülkemizde bir daha vuku bulmamasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ederim."

"MADIMAK İÇİN KOMİSYON KURULMALI"

Madımak'ın araştırıması için de çağrı yapan Karamollaoğlu "Madımak Hadisesi'nin aydınlatılması, dahli olanların hukuk önünde hesap vermesi için bir komisyon kurulmalı, 1993'te yaşanan, Madımak başta olmak üzere tüm hadiseler topyekûn araştırılmalıdır" dedi.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?