Kılıçdaroğlu: İbadet yerleri kutsalımızdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından İzmir'deki camilerin merkezi sistem frekansına girilerek müzik yayınlanmasına tepki gösterdi.

Gündem 22.05.2020, 16:30 22.05.2020, 17:47 Gazete Damga
Kılıçdaroğlu: İbadet yerleri kutsalımızdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’deki camilerden müzik yayını yapılmasına “İbadet yerleri kutsalımızdır. Camilerimizden ezan ve İstiklal Marşı dışında başka herhangi bir sesin yükselmesini asla kabul etmiyoruz. İzmir’de yaşananların faillerinin bir an önce bulunmasını istiyoruz” diye tepki gösterdi.

Erdoğan’ın "CHP zevkten dört köşe oluyor" sözlerine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. ‘İbadet yerleri kutsalımızdır’ dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat ‘Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır’ dedi… Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?