Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a askerlik tepkisi: Senin oğlun ne yaptı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın donarak şehit düşen 2 askerle ilgili yaptığı açıklamalar sonrasında kendi partisinin grup toplantısında cevap veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; ''Bu ülkenin kahraman rütbesini benim oğlum giydi, senin oğlun ne yaptı?'' dedi.

Gündem 30.10.2018, 13:55 30.10.2018, 14:16 Burak ZİHNİ
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a askerlik tepkisi: Senin oğlun ne yaptı?

Geride kalan haftada yürekleri dağlayan iki şehit haberi sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt veren CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu; "Senin bilmediğin bir şey daha yaptım, bu ülkenin kahraman rütbesini benim oğlum giydi, ya senin oğlun ne yaptı?'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:


ANNE VE BABANIN HAKKINI SAVUNUYORUM

''İki askerimiz Tunceli'de donarak şehit oldu. Şehidin babası ile konuştuğumda şu bilgiyi aldım, kimse aramamış. Mezarlıklar müdürü arıyor, 'Oğlunuz şehit oldu mezarı hazır' diye. 21. yüzyılda nasıl olur da iki asker donarak şehit olur? Bunun hesabını birilerinin vermesi lazım. Ben şehidin, annenin, babanın hakkını savunuyorum.''

SENİN OĞLUN NE YAPTI?

''Erdoğan 'Sen şehadetten ne anlarsın?' diyor. Ben çok iyi anlarım. Senin gitmediğin yerlere gittim ben. Senin bilmediğin bir şey daha yaptım, bu ülkenin kahraman rütbesini benim oğlum giydi, ya senin oğlun ne yaptı? 15 Temmuz şehitleri için para toplandı. Ne oldu bu para? Neden şehit yakınlarına verilmiyor? Ne oldu bu para, bunu da mı götürdün? Neden şehit yakınlarına vermiyorsun?''

BİR UYKU TULUMU VEREMEDİNİZ Mİ?

Bir uyku tulumu veremediniz mi bu askerlere? Benim dedem falanca yerde dondu diyor. Onu bir tarafa bırakıyorum da 21. yüzyıldayız. Elin oğlu —50 derecede denize giriyor. 'Haklısın Kılıçdaroğlu ben bu işi araştıracağım' diyeceğine zeytinyağı gibi üste çıkıyorsun. En diplerdesin zaten.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?