Kızılay'dan proje çağrısı

Kızılay, ülke çapında yürütülecek Toplumsal Şenlendirme Programı'na proje çağrısı yaptı. Kızılay, dernekler, vakıflar ve üniversitelerden gelecek amaca uygun projelere maddi destek sağlayacak.

Gündem 06.01.2022, 10:14 Burak ZİHNİ
Kızılay'dan proje çağrısı

Kızılay, ülke genelindeki özellikle kırılgan grupların güçlendirilmesine yönelik yürüttüğü çalışmaları “Şenlendirme Programı” adıyla yürütüyor. Yürütülen programla Kızılay, yereldeki kamu ve sivil toplum kuruluşları arasında bağ kurarak, yerelde toplumsal dayanıklılığı güçlendirmeyi amaçlıyor. Kızılay, bu amaca yönelik özgün projeleri desteklemek için dernek, vakıf ve üniversitelerden Toplumsal Şenlendirme Programı’na proje hazırlamaları çağrısında bulundu. Sunulan projelerin değerlendirilmesi sonucunda her bir proje için 50 bin ile 100 bin TL arasında maddi katkı sağlayacak. Destekleme süresi proje bazında an az 9 ay en çok ise 18 ay olacak. Türk Kızılay Toplumsal Şenlendirme Programı'na 11 Şubat 2022 tarihine kadar senlendirme.kizilay.org.tr web sitesi üzerinden başvuru yapılabilecek.


2 proje desteklenecek

Bir dernek, vakıf ya da üniversitenin başvuru sahibi olarak sadece 1 projesi, proje ortağı olarak (ikisinde de ortak olduğu) en fazla 2 projesi, birisinde başvuru sahibi ve diğerinde proje ortağı olmak üzere en fazla 2 projesi desteklenebilecek. Projelere ortak olacak her bir kuruluş başvuru dokümanları arasında yer alan Ortaklık Beyanını ise imza altına almalıdır. Kızılay’ın misyon, vizyon, temel amaçları ve temel politikaları ile uyumlu şekilde faaliyet gösteren dernekler ve vakıflar ile şubeleri, tüm üniversiteler program için uygun başvuru sahibi konumunda bulunuyor. Başvuru yapan kurumlar proje tekliflerinde faaliyet gösterdikleri şehirde yer alan en az bir Kızılay şubesine de iştirakçi olarak yer vermesi gerekiyor. Proje birden fazla ili kapsıyorsa her bir ildeki Kızılay şubelerinden en az birisi projede iştirakçi bulunmalıdır. Program kapsamında bireysel başvurular ise kabul edilmeyecek.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?