KONDA Genel Müdürü Ağırdır: Koca'nın siyasi notu Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yüksek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın siyasetçiler arasındaki hızlı yükselişini değerlendiren KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır: "Siyasi notu Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yüksek. İlginç olanı şu ki en muhalif olanın gözünden bile notu çok iyi değilse bile zayıf değil."

Gündem 04.05.2020, 18:08 04.05.2020, 18:11 Gazete Damga
KONDA Genel Müdürü Ağırdır: Koca'nın siyasi notu Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yüksek

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın siyasi notunun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan yüksek olduğunu söyledi. Ağırdır, “İlginç olanı şu ki en muhalif olanın gözünden bile notu çok iyi değilse bile zayıf değil” diyerek bu durumu halkın bilgiye ihtiyaç duyması ile açıkladı.

‘ERKEN SEÇİM DEĞİL, SEÇİM SİSTEMİNDE DEĞİŞİKLİK’ 
Ağırdır, erken seçim söylentileri için de muhalefetin hazır olmaması, iktidarın da buna dönük bir söyleminin olmaması gibi nedenlerle gerçekçi görmediğini söyledi. Erken seçimden çok seçim sisteminde değişiklik yapma ihtimalinin gündeme gelebileceğini ifade eden Ağırdır, “Başkanlık sistemini iki turlu olmaktan çıkararak, 51 şartını kaldırarak, bu zorunluluktan kurtulmak daha kolay bir yol gibi görünüyor. Üstelik bu konuda muhalefeti ikna etme fırsatları olduğunu düşünüyorum” dedi. Ağırdır, erken seçim beklenmemesi gerektiğini şöyle açıkladı: “Birincisi henüz muhalefetin iktidar kanadını seçime zorlayacak bir heyecan dalgası gözlenmiyor, ikincisi iktidar kanadı ülkeyi yönetme aczine düşmüş de görünmüyor, katılırız katılmayız bürokrasiye ve meclise hakimiyet sürüyor. Üçüncüsü, şimdiye kadar AK Parti  ve Cumhurbaşkanının siyaset yapma tarzına bakılırsa erken seçim, aşağı yukarı 3 yıllık bir iktidardan feragat etmek demek. Halbuki Erdoğan’ın tarzı bu değil. Dolayısıyla bu tür dinamikler yok, altındaki zihni koalisyonda da bir çözülme, sıkıştırma veya parçalanma  da yok. O nedenle erken seçim ihtimalini uzak görüyorum.” T24

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?