Köpeklerinin ihtiyacı için kapının önüne çıkanlara verilen cezalar iptal olacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağı olan illerde köpeklerinin ihtiyaçları için evlerinin önüne çıkanlara kesilen cezaların iptal edileceğini duyurdu.

Gündem 11.04.2020, 23:23 Gazete Damga
Köpeklerinin ihtiyacı için kapının önüne çıkanlara verilen cezalar iptal olacak

HAÇİKO (Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği) kurucu başkanı Ömür Gedik, sokağa çıkma yasağının uygulandığı illerde hayvanseverlerden gelen "köpeğimizin ihtiyaçlarını karşılamak için çıktığımızda ceza kesiyorlar" tepkilerinden sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü.

"CEZALARI İPTAL EDECEĞİZ"
Soylu, Ömür Gedik'e yaptığı açıklamada, "Hayvanseverler köpeklerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çok uzağa gitmeden evlerinin önüne çıkabilirler, bu konuda talimatım ceza kesilmemesi yönünde, ceza kesilmesi söz konusu değildir, kesilen cezaları da iptal edeceğiz" dedi.

Soylu, besleme yapan gönüllerin de kaymakamlıklarla ve belediyelerle koordineli olarak sokak ve bölge beslemelerine devam edebileceklerini söyledi. Bakan, kaymakamlık ve belediyelerin karantina süresince sokak ve orman beslemeleri yapması konusunda talimat verdiğini de yineledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?