Koronavirüs bilgilendirme sitesi giriş | Türkiye'de kaç koronavirüs vakası var?

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından geliştirilen koronavirüs haritası oluşturuldu. Türkiye'nin yanısıra dünyadaki tüm koronavirüs vakalarını ve ölümlerini gösteren web sitesinde son dakika gelişmeleri de anlık olarak ziyaretçilere gösteriliyor.

Gündem 27.03.2020, 10:09 27.03.2020, 10:24
Koronavirüs bilgilendirme sitesi giriş | Türkiye'de kaç koronavirüs vakası var?

Dünyada 532 binden fazla kişide görülen ve her geçen an sayısında artış görülen koronavirüs ile ilgili olarak bilgilendirme sitesi açıldı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nin oluşturduğu sitede tüm veriler güncellenerek vatandaşlara aktarılıyor.


Koronavirüs haritası giriş
https://corona.cbddo.gov.tr/" adresinden girilen sitede Türkiye'deki son veriler güncellenerek açıklanıyor. Sitede iyileşenler ve ölüm oranı da yer alıyor. Sitedeki son bilgilere göre Türkiye'de koronavirüs tespit edilen 3 bin 629 kişi var. 26 kişinin iyileştiği kaydedilirken 75 kişinin de hayatını kaybettiği bilgisi yer alıyor. Sitede ilk koronavirüs tespitinin 11 Mart'ta yapıldığı belirtilirken ilk ölümün 16 Mart'ta, ilk iyileşmenin ise 25 Mart'ta gerçekleştiği kaydediliyor. Sitedeki bilgiye göre Türkiye'de ölüm oranı şu an yüzde 2.07. Sitede ayrına diğer ülkelerle ilgili bilgiler de yer alıyor.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?